Šiandien (vasario 27 dieną) prestižinėje Londono „Westbank“ galerijoje atidaroma lietuvių jaunosios kartos fotografo Donato Stankevičiaus jaudinančių ir skvarbių portretinių fotografijų paroda. Joje – įamžinti Kauno pataisos namų jaunuolių veidai. Vieno garsiausių pasaulyje gatvės menininko J.R. iš šių nuotraukų atspausdinti 39 plakatai ant „Westbank“ galerijos išorinių sienų atkreipia dėmesį, kad mes visi esame atsakingi už jaunus, labiausiai pažeidžiamus asmenis, o menas – pajėgus pakeisti situaciją į gerąją pusę.
SUGALVOJO KAIP SUDOMINTI MENU
2012 metų balandį kompanija „Art Saves Lives“ buvo pirmoji multimedijos meno organizacija iš Vakarų Europos, kurią įsileido Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius–pataisos namai. Šioje įstaigoje nebuvo jokios meno ugdymo programos, medžiagų kūrybinei veiklai, tad nieko keisto, jog kalintieji buvo visiškai abejingi menui. Tuokart „Art Saves Lives“ projekto organizatoriai išvyko su viltimi čia sugrįžti jau turint viziją, kaip šiuos jaunuolius vienaip ar kitaip sudominti menu.
Nuspręsta pasirinkti gatvės meną – vieną šiuolaikiškiausių ir lengviausiai prieinamų meno formų. Projektu patikėjo ir prie jo prisijungė „Ollystudio“ studija ir laisvai kuriantis ir eksponuojantis savo darbus gatvėse visame pasaulyjeprancūzų menininkas J.R. su projektu „Inside Out“, kurio dėka iš paprastų žmonių fotografijų atspausdinami didelio formato plakatai ir juos priklijuojant viešosiose erdvėse kuriamos sąveikos tarp subjektų ir praeivių, taip išreiškiant tam tikras idėjas ir provokuojant naujas interpretacijas.
PROJEKTE SUDALYVAVO 39 JAUNUOLIAI
2013 metų spalį „Art Saves Lives“ organizatoriai grįžo į Kauno pataisos namus su ambicingomis idėjomis, kurios buvo sutiktos itin entuziastingai. Projekto įgyvendinimui pasirinkus Kauno fotomenininką Donatą Stankevičių čia buvo nufotografuoti 39 sutikę projekte dalyvauti 13-18 metų amžiaus įstaigoje bausmę atliekantys jaunuoliai. Dauguma jų iki tol niekuomet nebuvo fotografuoti.
Iš Stankevičiaus fotografijų J.R. studijoje Niujorke buvo atspausdinti plakatai, kurie pirmą kartą bus eksponuojami Londone, o balandžio mėnesį – ir Lietuvoje: plakatais bus apklijuotos nuo didžiųjų kelių sankryžų geriausiai matomos Kauno miesto sienos bei pataisos kolonijos, kurioje ir buvo sukurti šie portretai, sienos bei tvoros, taip tarptautiniu mastu atkreipiant dėmesį į tai, kokią galią turi menas.
Visas projektas buvo fiksuojamas kino kūrėjų kompanijos „Firestorm Films“.
Projekto organizatorius – projektas „Made Corrections“ kartu su „Westbank“ galerija ir „Inside Out“ projektu.
Parengta pagal Kauno fotografijos galerijos informaciją.
Redred
( 2014-02-28 )
Pritariu,p.Užpelki.Taip pat pritariu Jūsų taikliems komentarams apie lietuviškus ‘architektūrinius konkursus“.
RR
( 2014-02-27 )
ponas Uzpelkis ka tik parase mano mintis, todel nebesikartosiu. fizkultprivet!
Užpelkis
( 2014-02-27 )
Jei šiais laikais nori būti „garsus“ ir eksponuotis „prestižinėje“ galerijoje, turi kurti gėjų, zekų, prostitučių ir kitokio šlamšto tema. Jei vaizduosi motiną, traktorininką, melžėją ar mokytoją – būsi lochas ir kaimietis. Negalėsi net Vilniaus ŠMC skylei po laiptais surengti savo parodos. Žinomas lenkų kino režisierius J.Zanusi šiuolaikinį meną pavadino „kabančia tuštuma“.