Sostinės Užupyje atidaroma prancūzų menininko Dano Hermouet’o paroda „Pale blue dot“. Laikotarpyje, kuriame dominuoja skaitmenizuoti, greičio svarba paremti procesai, Dano kūryboje randamas susitelkimas – vizualiai fiksuojama laiko tėkmė ir sudėtingais rankų darbo procesais išsaugomi dažnai nepastebimi žmogiškosios būties pėdsakai.
ATSIRIBOJA NUO HIPERREALYBĖS
Rugpjūčio 9 dieną (penktadienį) 18 val. Užupio Meno Inkubatoriaus galerijoje (Užupio g. 2A) duris atvers prancūzų fotomenininko, Užupio Meno Inkubatoriaus rezidento D.Hermouet’o personalinė paroda „Pale blue dot“ („Blyškus mėlynas taškas“).
Kūrėjo meninė praktika atsiriboja nuo hiperrealybės, remiasi itin asmeniškais procesais bei įvairių medžiagų ir eksperimentinių technikų sinteze. Kadrai, fiksuojami paties modifikuotu juostiniu fotoaparatu, išlaikomi organiški – juostelėje nusėdę įbrėžimai, dulkės, žymės susilieja su emulsijomis ir natūraliomis cheminėmis reakcijomis. Nuotraukų spaudą Danas atlieka primityviais, meditatyviais procesais, tokiais kaip cianotipija, užmezgdamas taktilinį ryšį su artimoje aplinkoje esančiais botanikos ir gamtos elementais – paties surinktais augalais, pelenais, sniego ar upės vandeniu. Stebėdamas, kaip nuotrauka palaipsniui išryškėja ryškinimo lėkštelėje, menininkas jaučia intymų ryšį su užfiksuota akimirka, visam laikui įsirėžusia į popierių.
Parodoje „Pale blue dot“ („Blyškus mėlynas taškas“) D.Hermouet’as šiais rankų darbų spaudiniais siekia perteikti žmogiškosios prigimties aspektus, atspindinčius mūsų namų trapumą ir efemeriškumą. Įkvėpti žymiosios Carl Sagan nuotraukos, parodoje eksponuojami darbai suteikia platesnę perspektyvą į mūsų egzistenciją beribiame kosmose. D.Hermouet’o kūriniai pasižymi unikalia atlikimo technika – spaudiniai sukurti perdirbant ankstesniuose projektuose panaudotas medžiagas – stiklą, drobę bei kūrėjo surinktus maisto likučius, surūdijusį metalą ir paties užaugintus augalus. Paroda kviečia diskutuoti apie medžiagų panaudojimo subtilybes ir žmogaus norą kūrybine praktika palikti ilgalaikį pėdsaką. „Pale blue dot“ auditoriją kviečia į dialogą apie fizinės materijos suvokimą ir medžiagų išgavimą, pabrėžiant, kad niekas nėra statiška – viskas nuolatos kinta.
PAKVIES Į ARTIMESNĘ PAŽINTĮ
Parodos laikotarpiu D.Hermouet’as taip pat kvies lankytojus į artimesnę pažintį su jo kūryboje taikomomis technikomis – galerijos erdvėse vyks atviros cianotipijos dirbtuvės. Daugiau informacijos apie edukacijų grafiką netrukus bus pateikta UMI interneto svetainėje (www.umi.lt) ir socialinių tinklų paskyrose.
Parodą „Pale blue dot“ („Blyškus mėlynas taškas“) kviečiame aplankyti iki rugsėjo 13 d. Užupio Meno Inkubatoriaus galerijoje (Užupio g. 2A).
Galerijos darbo laikas II-VI, 12:00-18:00 val.
Parengta pagal Užupio Meno Inkubatoriaus informaciją.