Japonijoje degintos medienos gaminiai naudojami šimtmečiais, kadangi suprantama, kokia tai neįkainojama statybinė medžiaga. Skandinavai taip pat labai pamėgo degintą medieną ir vieni pirmųjų Europoje ėmė ją naudoti architektūroje noriai ir plačiai.
Lietuviai atsargesni. Tačiau ir čia degintos medienos produkcija nustebina kiekvieną, kuris pasirenka šią apdailos medžiagą. Pastebima, kad deginta mediena ėmė sparčiai populiarėti mūsų statybose. Tikėtina, kad šis proveržis susiję su tuo, kad ją imta gaminti Lietuvoje.
Sugi Ban Wood įmonė įsikūrusi Vilniuje, kur ir atlieka visus medienos apdirbimo darbus, pradedant medienos paruošimu ir deginimu, baigiant medžiagos alyvavimu. Įmonė dalyvavo ne viename projekte ir taip pelnė tiek stambių, tiek ir pavienių klientų pasitikėjimą. Nemažai unikalių “Sugi Ban Wood” gaminių eksportuojami į visą Europą.
Tradiciškai degintos medienos gaminiai naudojami fasadų apdailai, tvoroms, lauko terasoms ir net šlaitiniams stogams.
Unikalus medienos apdirbimas tradicine japonų technika – Shou Sugi Ban – vertinamas visame pasaulyje. Šamotinių plytų krosnyje paprastai yra apdeginamos pušies, eglės ar maumedžio medienos lentos. Tokiu būdu mediena įgauna ne tik išskirtinę išvaizdą, bet ir daugelį statybų sektoriuje naudingų savybių: atsparumą temperatūrų pokyčiams, drėgmei, pelėsiui, kenkėjams. Be to, iki minimalaus lygio sumažinamas tokių gaminių degumas PR.
Nuotraukos gamintojo. Titulinė foto: Kvartalas “Ežero vilos” Vilniuje, pasirinko degintos medienos apdailą.
Vėjas
( 2024-01-19 )
Pasirodo „šuns būdos“ stilius tapo madingas… (sprendžiant pagal iliustracijas)
sava
( 2024-01-24 )
gerb Vėjau, tai ne stilius. tai tradicinės lietuviškos architektūros archetipas.
paglostykite ta proga savo šunį. jam pasisekė.