Prieš bene dešimtmetį Kaune susikūrusi Žemųjų Šančių bendruomenė – viena aktyviausių ir pažangiausių tokio tipo bendruomenių ne vien Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Birželio 21 dieną Kauno technologijos universitete (KTU) įvyks spaudos konferencija, kurioje architektūros prof. Kęstutis Zaleckis, viena bendruomenės lyderių Vita Gelūnienė ir visa kūrybinė grupė pristatys urbanistinio projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ (2020-2023) pasiekimus ir rezultatus, tarp kurių – ir laimėtas prestižinis tarptautinis Naujojo europinio bauhauzo prizas.
Birželio 21 dieną 16 val. KTU bibliotekos amfiteatre (Studentų g. 48, Kaunas) rengiama spaudos konferencija, skirta Žemųjų Šančių bendruomenės trijų metų projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ rezultatų pristatymui. Susitikime dalyvaus projekto kūrybinė komanda bei organizatorė Žemųjų Šančių bendruomenė ir partneriai iš KTU, budės miesto savivaldybės bei Norvegijos bendruomenių asociacijos VFO. Sveikinimo žodį renginyje pasakys Francesc Pla, Europos tarybos kultūros ir paveldo departamento atstovas, o projekto rezultatus pristatys projekto vadovė V.Gelūnienė ir projekto partnerio vadovas dr. prof. K.Zaleckis (KTU Statybos ir architektūros fakultetas).
Šančių bendruomenės projekto „Genius loci: urbanizacija ir pilietinė bendruomenė“ (2020-2023) projekto metu sukurti interaktyvūs žemėlapiai 2022 metais buvo apdovanoti Naujojo europinio bauhauzo prizu. Konferencijoje bus pademonstruota, kaip veikia kartografavimo įrankiai, įgalinantys visuomenę demokratiškai kurti savo aplinką. Bus pristatyti Šančių „Atminties“, „Dabarties“ ir „Gamtos“ žemėlapių tyrimų rezultatai bei jų pagrindu sukurtos 3 skirtingos Šančių rajono vizijos.
Po konferencijos numatyta pertraukėlė su vaišėmis, o po jų – Šančių vizijų aptarimas bei balsavimas už vieną iš jų.
Projektą finansuoja EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.
Parengta pagal Šančių bendruomenės informaciją.
Titulinė nuotrauka: Dariaus Petrulio.