Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų miestelį nušvies Šviesų festivalis. Čia dėmesį trauks 8 interaktyvios šviesos instaliacijos, lydimos koncertų ir kūrybinių dirbtuvių, o renginio lankytojai turės galimybę sukurti dar 100 atskirų šviečiančių elementų, susijungiančių į paskutinę festivalio instaliaciją.
IEŠKOS RYŠIO TARP ŽMOGAUS IR TECHNOLOGIJOS
Rugsėjo 23 dieną (penktadienį) KTU studentų miestelyje prasidės „13.7 Šviesų festivalis“. Iki spalio 1 dienos festivalis kvies susipažinti su KTU studentų kurtomis šviesos instaliacijomis ir paminės Lietuvos universiteto (LU) 100-metį. KTU studentų miestelyje išsidėsčiusiomis šviesos instaliacijomis bei vizualizacija, apšviesiančia KTU X rūmus, Studentų g. 48A pastatą,
Festivalio pradžios dieną 19.30 val., „Veiksmų“ scenoje, esančioje priešais KTU leidyklą „Technologija“ vyks koncertas bei „Induction“ scenoje, esančioje priešais KTU Matematikos ir gamtos mokslų fakultetą (MGMF), vyks koncertai.
Šviesos meno ir technologijų sintezę įprasmins Vilniaus dailės akademijos (VDA) animacijos studentų vizualizacijų projektas. Pirmasis „Live performance“, ieškos ryšio tarp žmogaus ir technologijos, pasitelkiant erdvę ir šviesą. Pasirodymo autoriai žada įtraukiantį pasakojimą, paremtą technologiškai inovatyviais sprendimais: 3D technika, „motion“ grafika bei gyvu piešimu, į kurį bus kviečiami ir renginio stebėtojai.
Dar vienas festivalio dėmesio centras – LU 100-mečio instaliacijos kūrimas – vyks renginio atidarymo metu. Iš 100 skirtingų detalių, skirtų kiekvieniems praėjusiems metams paminėti, kuriama šviesų kompozicija paskatins suvienyti jėgas ir prisidėti projektuojant finalinę vizualizaciją.
INSTALIACIJAS PAPILDYS MUZIKA
Rugsėjo 24 dieną (šeštadienį) šviesos instaliacijas papildys muzikinė šventė, kurioje bus galima išgirsti „Girių dvasias“, Joseph June, „Solo Ansamblį“ ir „Vincas24 B2B Aleline“.
Iš projekto į šventę išaugusi idėja brandinta KTU studentų organizacijos „Kartočiau“ ir alumnų, o prie jos įgyvendinimo prisidėjo lietuviškos ir tarptautinės kompanijos, tokios kaip „EPAM sistemos“, „Lemona“, „Ignitis“, „Vakarų medienos grupė“ ir „Birkle IT“.
„EPAM siekia paskatinti studentų domėjimąsi inžinerija ir ugdyti kūrybiškumą bei novatorišką mąstymą, todėl festivalio idėja atliepė mūsų įsipareigojimus ir vertybes. Įmonėje dirbame mišriose komandose, kuriose įvairios idėjos, patirtys ir įgūdžiai susijungia kuriant unikalius sprendimus.
Remdami šviesų festivalį ir panašias iniciatyvas, diegiame šį požiūrį ir stipriname studentus naujomis žiniomis. Tai – unikali patirtis, kuri daugeliui studentų pravers ateityje ir padės tapti paklausiais specialistais, užmegzti ryšius su profesionalais ir mentoriais bei įsilieti į pasaulinę bendruomenę“, – teigia „EPAM sistemos“ vadovas Lietuvoje Denisas Čičmarevas.
Dar nuo 2021 metų studentai, pasitelkdami mentorių pagalbą, tobulino žinias seminaruose bei grupėse kūrė audiovizualines instaliacijas, kurios puoš festivalio erdves.
„Atlikdami techninę koncepcijos peržiūrą kartu su mūsų patyrusiais EPAM mechanikos ir elektros inžinieriais, buvome maloniai nustebinti visapusišku požiūriu ir žiniomis, kurias pademonstravo mūsų auklėtiniai dirbdami su instaliacijų projektu. Bendradarbiavimas su KTU studentų komanda buvo labai įkvepiantis“, – sako „EPAM sistemos“ vyresnysis projektų vadovas Aleksas Babko.
Parengta pagal KTU informaciją.
Titulinis pav.: KTU.