Trečius metus iš eilės valant Vilnelę šiemet iš upės ištrauktos 3 tonos šiukšlių, joje rastos net 65 automobilių ir traktorių padangos, tvoros segmentai, pirkinių vežimėlis ir kitos įvairios buitinės, statybinės atliekos ar asmeniniai daiktai. Vilnelės valymo projektą inicijuoja vienos didžiausių nekilnojamojo turto plėtros bendrovių „Darnu Group“ įsteigtas Darnių iniciatyvų paramos fondas.
Kaip praneša „Integrity PR“, per šį Vilnelės valymo etapą narai keliavo apie 15 km nuo Rokantiškių tvenkinio iki upės išsišakojimo Naujojoje Vilnioje ir visiškai užbaigė jos valymo darbus Vilniaus miesto ribose. „Šiemet Vilnelė pasitiko su pakilusiu vandens lygiu ir intensyvesne srove, todėl darbus atlikti buvo kiek sunkiau. Abi dienas keliavome dviem ruožais – pro gyvenvietes ir augmenijos apsuptus krantus. Dar kartą įsitikinome, kad gerbti gamtą turime mokytis – ten, kur aplink gyvena žmonės, šiukšlių radome kur kas daugiau. Tradiciškai dominavo padangos, tačiau pasitaikė ir įdomesniu radinių – vienoje vietoje ištraukėme gana daug tvoros segmentų, radome pirkinių vežimėlį, vaikišką kėdutę, lagaminą ir nemažai pamirštų vėžių gaudyklių“, – sako upę valiusių narų klubo iš Trakų įkūrėjas Jevgenijus Lebedevas. 15 kilometrų atkarpą, nuo Rokantiškių iki Vilnelės išsišakojimo, 8 narai valė 2 dienas bei rado 3 tonas šiukšlių. Pernai buvo „sužvejota“ 2,5 tonos, o užpernai net 4 tonos įvairių buitinių ir statybinių atliekų.
„Buvome pasižadėję tiek sau, tiek miesto gyventojams, kad išvalysime Vilnelę visame mieste. Džiaugiamės, kad šiemet šį tikslą pasiekėme – per trejus metus su narų pagalba išnaršėme visą upės vagą, tekančią Vilniaus ribose, ir ištraukėme net 10 tonų šiukšlių. Tikimės, kad ši iniciatyva atkreips vilniečių dėmesį, kiek šiukšlių slepiasi po vandeniu ir paskatins į aplinkos tausojimą žiūrėti tvariau“, – teigia Sigita Survilaitė-Mekionienė, „Darnu Group“ generalinė direktorė.
Praėjusiais metais „Darnu Group“ užsakymu Vilniaus hidrobiologų draugijos atliktas kompleksinis upės ir jos priekrantėse gyvenančių gyvūnų būklės tyrimas parodė, kad žmogaus veiklos įtaka turi didžiausią neigiamą poveikį upės florai ir faunai. Tyrimas nustatė, kad Vilnelėje ir jos priekrantėse gyvena per 30 Raudonosios knygos ir ES direktyvų saugomų vandens augalų, žuvų ir paukščių rūšių, kurių tolesnis išlikimas priklauso nuo vilniečių sąmoningumo. Šių metų valymo maršrutas buvo sudarytas remiantis minėto tyrimo rezultatais.
Pranešama, kad Vilnelės tyrimams ir valymo darbams „Darnu Group“ iš viso skyrė 30.000 eurų.
Parengta pagal „Integrity PR“ informaciją.
Nuotraukos: „Integrity PR“.
mnmn
( 2022-09-14 )
bravo!