Geresne vieta gyventi siekianti tapti Suomijos sostinė kartu su Helsinkio dizaino savaite apdovanoja labiausiai pasižymėjusį dizainerį ar dizainerių komandą. 2022 metų Helsinkio dizaino apdovanojimą laimėjo dizainerė Päivi Raivio, aktyviai kurianti viešąsias miesto erdves bei juose nevengianti socialinio dizaino eksperimentų.
Dizainerė P.Raivio kartu su miestiečiais bei įvairiomis bendruomenėmis siekia, jog miesto aikštės būtų gyvybingesnės, o vaikų darželių kiemai – žalesni. Taip pat – vykdo įvairiapusius miesto erdvių eksperimentus ne tik Helsinkyje, bet ir Espoo bei Lahtyje ir kt. Vieną sėkmingą urbanistinės erdvės eksperimentą šią vasarą P.Raivio įgyvendino prieš Helsinkio Ylä-Malmi turgaus aikštės atnaujinimą.
Helsinkio dizaino apdovanojimo vertinimo komisijos tikslas buvo ne tik ištirti sėkmingus dizaino produktus bei paslaugas, bet ir akcentuoti geresnės kasdieninės aplinkos gyventojams kūrimo reikšmę. „Helsinkiui dizainas yra būdas atnaujinti miestą, todėl mes norime sustiprinti savo, kaip dizaino miesto, profilį. Glaudžiai bendradarbiaujame su dizaino įmonėmis ir dizaineriais, o Helsinkio dizaino apdovanojimas yra puiki proga pagerbti ir padėkoti svarbiems partneriams miestų plėtros srityje“, – pažymėjo Helsinkio merė Juhana Vartiainen.
Päivi Raivio turi sukaupusi daugiau nei 20 metų dalyvaujamojo dizaino patirtį tiek strategijos, tiek praktinio vykdymo srityse. 2012-aisiais, kai Helsinkis buvo išrinktas Pasaulio dizaino sostine, P.Raivio ėmė projektuoti vaikų darželius, taip pat ėmėsi atgaivinti pamirštas kultūros vertybes. Nuo 2015 metų P.Raivio kartu su Danieliu Bumannu bendroje dizaino agentūroje „RaivioBumann“ sukūrė išmaniųjų ir modulinių miesto baldų prekės ženklą „Parkly“, kuris prisideda skatinant piliečius dalyvauti kuriant savo aplinką, žaliąją infrastruktūrą. P.Raivio taip pat yra žinoma tarptautiniu mastu bei kaip tinklo „Placemaking Europe“ narė.
Helsinkio dizaino savaitės renginiai tęsis iki rugsėjo 11 dienos.
Parengta pagal Helsinkio miesto informaciją.
Titulinė nuotrauka: Helsinkio Ylä-Malmi urbanistinės erdvės eksperimentas. Foto: „RaivioBumann“.