Lietuvos muziejuose saugoma gausi ir vertinga Lietuvos kilnojamojo kultūros paveldo dalis, kurios išsaugojimas ateities kartoms ir kuo platesnis integravimas į šiuolaikinės visuomenės gyvenimą yra tiesioginė muziejų funkcija. Įvertinus dabarties realijas šios muziejų funkcijos įgyvendinimas yra komplikuotas ir žymiai sudėtingesnis dėl muziejų infrastruktūros ribojimų bei muziejų rinkinių gausėjimo.
Gruodžio 3 dieną (penktadienį) 9.30 val. bus pristatomi galimybių studijos „Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos poreikio ir alternatyvų analizė“ rezultatai.
Galimybių studijos tikslas – vadovaujantis Kultūros ministerijos atlikto audito „Muziejinių vertybių saugojimo (poreikių saugykloms) vertinimas“ ataskaita bei užsienio šalių gerąja praktika, pateikti argumentuotus siūlymus dėl Nacionalinės muziejinių vertybių saugyklos steigimo, siekiant užtikrinti tarptautinius standartus atitinkančią Lietuvos kilnojamojo kultūros paveldo, saugomo nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose, apsaugą.
Kasmet Lietuvos nacionalinių ir respublikinių muziejų rinkiniai padidėja apie 1 proc., tačiau, nepaisant to, juose saugomų kultūros vertybių visuomenei pristatoma santykinai mažai (2020 m. ekspozicijose, parodose ir kilnojamose parodose buvo eksponuojama 5 proc. visų muziejų rinkiniuose saugomų kultūros vertybių ir tik 2,8 proc. nacionaliniuose ir respublikiniuose muziejuose saugomų kultūros vertybių). Visa likusi kilnojamojo kultūros paveldo dalis yra saugoma Lietuvos muziejų saugyklose.
Galimybių studiją Kultūros ministerijos užsakymu atliko „Smart Continent LT“.
Pristatymas vyks nuotoliniu būdu, prisijungiant per nuorodą.
Parengta pagal Kultūros ministerijos informaciją.
Titulinė nuotrauka: ©PILOTAS.LT