Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus pradeda švęsti jubiliejinius 100-uosius savo gyvavimo metus. Specialiai šiai progai ruošiama ekspozicija, kurioje bus pristatomas 1900–1940 metų lietuvių dailės aukso fondas, kurio žiūrovai nematė jau 14 metų.
Kaip skelbia Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, 1900–1940 metų lietuvių dailės aukso fondo kūriniai, eksponuoti ne vienoje užsienio parodoje, dabar džiugins muziejaus lankytojus. Pažintis su ekspozicija prasidės beieškant tapatybės, su pirmosiomis lietuvių dailės parodomis. Tai buvo lūžis, bandant identifikuoti save kaip vieningą tautą. Po to – kelionė tęsis nacionalinės dailės pamatų link. Čia išskirtinis dėmesys skiriamas Kauno meno mokyklos kūrėjams ir mokytojams. Tai jie – tie tikrieji vedliai, kurie kūrė ir naujas metodikas, ir formavo būsimų dailininkų pasaulėžiūrą. Bus galima susipažinti su Art deco meno principais, kuris Lietuvos dailėje užima reikšmingą vietą, turi specifinį tautinį atspalvį ir tuo yra išskirtinis. Bus galima užsukti ir į dailininko Petro Rimšos dirbtuvę – ji visuomet traukė smalsių lankytojų, gerbėjų, kolegų ir žurnalistų dėmesį. Ekspozicijoje pristatomas itin reikšmingas paskutinysis dešimtmetis yra nuspalvintas sparčiu dailės augimu bei jaunosios kartos maištingumu. Lankytojų taip pat laukia pažintis su pirmaisiais Lietuvos pinigais, lito istorija bei medaliuose įamžinta Lietuvos Didžiąja kunigaikštyste (LDK).
Kol muziejus negali pakviesti apsilankyti, ekspozicijos pristatymas vyks virtualiai supažindinant su kiekvieno laikotarpio išskirtiniais menininkais bei jų kūriniais.
Parengta pagal M. K. Čiurlionio dailės muziejaus informaciją.
Titulinė nuotrauka: M. K. Čiurlionio dailės muziejaus.