Šį sekmadienį Nacionalinėje dailės galerijoje, Vilniuje įvyks menininkės Martos Frėjutės vedamos kūrybinės dirbtuvės jaunimui. Bus kuriami save prasminantys mitai.
Spalio 4 dieną (sekmadienį) 12 val. rengiamos menininkės M.Frėjutės vedamos kūrybinės dirbtuvės jaunimui, skirtos parodai „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmo dailė“.
Kūrybinių dirbtuvių metu M.Frėjutė pasidalins savo kūrybine praktika bei kvies apmąstyti, ką keliaudami per pasaulį bandome aptikti mes patys, kokią išankstinę pasaulio sampratą, suformuotą mūsų perskaitytų knygų ir kultūrinių mitų nešiojamės su savimi? Bešniukštinėdami svetimą šeimos kelionių albumą, dalyviai turės progą pakeliauti mintimis, bei naudojantis jo fotografijomis, kaip kūrybine medžiaga sukurti savo kūrinį – mitą prasminantį patį save.
Keliaudamas Azijoje, legendinis pirklys Marko Polo troško sutikti vienaragį – gyvūną viduramžiais egzistavusį Europietiškoje kultūroje. Jam buvo žinomos visos jo laikams būdingos istorijos apie egzotiškas šalis ir ten gyvenančius padarus, taigi jis buvo pasiruošęs susidurti su vienaragiu ir jo ieškojo. Kelionės metu, jis galų gale sutiko gyvūną, kuris atitiko vienaragio pagrindinę charakteristiką – ragą viduryje kaktos, tačiau šis labai skyrėsi nuo viduramžiškose knygose aprašytų vienaragių: nebuvo baltas, daugiau panašėjo į dramblį nei į arklį. Tai, ką pamatė Marko Polo buvo raganosis, tačiau jis negalėjo jo identifikuoti niekaip kitaip, kaip vienaragio. Instinktyviai jis priskyrė sutiktam gyvūnui įvaizdį, matytą skaitytose knygose, todėl grįžęs iš kelionės pasakojo, jog tai, kaip knygose vaizduojamas vienaragis yra melas, jis nėra toks jau mielas ir švelnus gyvūnas kokį žmonės įsivaizduoja esą.
Dirbtuvės yra nemokamos, tačiau būtina registracija el. paštu: edukacija@ndg.lt.
Parengta pagal Nacionalinės dailės galerijos informaciją.
Titulinė nuotrauka: Martos Frėjutės kūrinio eskizas „(…) Tai atrodė kaip dalykai ir stebuklai, aprašyti Amadžio sakmėje (…)“ (2020 m.).
Ne ten
( 2020-10-05 )
O kodėl kūrybinės dirbtuvės nevyksta regionuose,kur labiausia trūksta kūrybinio lavinimo renginių?