Prasideda Panemunės pilies parko tvarkymo darbai. Iškirtus menkaverčius sąžalynus, bus išryškinta pilis, taip pat – atsivers pilies parko grožis, bus atkurtos panoraminės erdvės ir erdvinė parko struktūra.
Kaip praneša Kultūros paveldo departamentas, prieš Panemunės pilies parko tvarkymo projektavimo darbus atlikti istoriniai, dendrologiniai ir numatomų žemės kasimo darbų vietose archeologiniai tyrimai. Išklausyti vietos bendruomenių siūlymai, pilių valdytojų pageidavimai, atsižvelgta į paveldosaugos specialistų pastabas. Daugiausia svarstymų, debatų ir nuomonių susikirtimų buvo, siekiant suderinti XXI a. žmonių gyvenimo sąlygas ir poreikius su XVII a. istorine aplinka.
Jurbarko rajono savivaldybės administracijos užsakymu Raudonės ir Panemunės pilių parkų tvarkymo ir pritaikymo lankymui projektus parengė UAB „Enero“. Panemunės pilies parko sutvarkymo ir pritaikymo lankymui projektą įgyvendina UAB „Projektas KARMA“. Kaip informavo KPD Tauragės skyriaus vyr. specialistė Margarita Karūnienė, darbai pradedami nuo želdinių tvarkymo dalies. Seniausias medis čia, paskelbtas gamtos paminklu, 400 metų Gelgaudų ąžuolas.
Įvykdžius projekte numatytus kraštovaizdinius kirtimus bus atverti ir eksponuojami estetiškai vertingi senieji parko medžiai, svarbiausiose perspektyvose išryškinti peizažinio parko bruožai, o pamiškėse, tvenkinių pakrantėse suprojektuoti akcentiniai medžiai, kurie išsiskirs savo lajos forma, lapijos spalva ar žiedais. Parką taip pat numatyta papildyti įvairiais metų laikais žydinčių krūmų masyvais, Lietuvoje ir ypač šiame parke natūraliai sutinkamomis krūmų rūšimis.
Beje, prieš trejus metus britų dienraštis „The Independent“ XVIII amžiaus Panemunės pilį ant Nemuno kranto buvo įtraukęs į geriausių Europos pilių-viešbučių sąrašą. Nuo 1982 metų ši pilis priklauso Vilniaus dailės akademijai.
Parengta pagal Kultūros paveldo departamento ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: panemunėspilis.lt