Bendrovė „Vilniaus vandenys“ pirmieji regione įdiegia vieningą išmanųjį vandentiekio tinklą. Vilniuje į daiktų interneto tinklą bus prijungta daugiau nei 8.000 pastatų įvadinių šalto vandens skaitiklių ir nuotoliniu būdu sekami jų rodmenis.
SUPROJEKTUOTA IR SURENKAMA LIETUVOJE
Vieningam išmaniajam vandentiekio tinklui pirmą kartą regione bus panaudota nauja siaurajuosčio daiktų interneto (angl. Narrowband Internet of Things – NB-IoT) technologija. Į šį projektą „Vilniaus vandenys“ investuoja 2 mln. eurų, o įgyvendina kartu su partneriais „Navitus LT“ ir „Bitė Lietuva“.
Vilniaus miesto savivaldybės bendrovė iki 2021 metų balandžio mėnesio Vilniuje bei Vilniaus, Šalčininkų ir Švenčionių rajonuose planuoja atnaujinti apie 8.000 pastatų įvadinių šalto vandens skaitiklių apskaitos taškų, kuriuose bus sumontuoti išmanių partnerių valdikliai, į valdymo centrą kasdien automatiškai perduodantys informaciją. Bendrovė kartu su partneriais jau atnaujino apie 150 skaitiklių apskaitos taškų Vilniaus mieste.
„Visas sprendimas – suprojektuotas ir surenkamas Lietuvoje. Esame pirmieji ne tik mūsų, bet ir aplinkinėse šalyse komerciniam projektui pasitelkę siaurajuosčio daiktų interneto technologiją. Pastaroji ypatinga tuo, kad duomenų perdavimui naudoja itin mažai elektros energijos. „Vilniaus vandenų“ atveju kiekvieną skaitiklį baterijos aprūpins ne trumpiau nei šešis metus“, – pastebi Mindaugas Lapkus, projektą įgyvendinančios bendrovės „Navitus LT“ direktorius.
RYŠYS NET LABAI SUDĖTINGOMIS SĄLYGOMIS
Dar vienas NB-IoT technologijos privalumas – galimybė užtikrinti ryšį net ir labai sudėtingomis sąlygomis.
Regione dar visiškai nauja NB-IoT technologija, prie kurios „Bitė“ dirbo daugiau kaip 2 metus, bus galima duomenis iš vandentiekio tinklo mobiliuoju ryšiu perduoti metų metus. Nauja, didele skvarba pasižyminti technologija sklandžiai veikia net ir nepatogiose vietose, ten, kur ir yra vandens skaitikliai – painiuose šulinių labirintuose, giliai po žeme. „Bitė“ yra pirmasis mobiliojo ryšio operatorius Lietuvoje ir visame regione, kurio tinkle veikia realus komercinis NB-IoT sprendimas.
Parengta pagal „Vilniaus vandenys“ informaciją.
Foto: „Vilniaus vandenys“.