Šį ketvirtadienį, Kaune prasidedantis Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas tęsia prieš 50 metų JAV pradėtą tradiciją. Po 8 metų pertraukos organizuojamas renginys akcentuos bendros pasaulio lietuvių akademinės išminties svarbą, bus aptariami bendrieji Lietuvos ir lietuvių tautos likimo klausimai mokslo, kūrybos, ekonomikos bei demografijos srityse.
Lapkričio 14-16 dienomis Vytauto Didžiojo universitete vyks XVI Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas, kurio tradicijos pradžia – 1969-ųjų Čikaga. Tarp svarbiausių prioritetų šiemet – Lietuvai aktualiausių klausimų aptarimas kartu su Lietuvos ir pasaulio lietuvių akademine ir intelektualine bendruomene, pasitelkiant mokslo ir kūrybos veikėjų išmintį, profesines žinias ir patirtis. Simpoziumo dalyviai – įvairiose srityse aktyviai dirbantys pasaulio lietuviai. Norintys nemokamai dalyvauti, kviečiami registruotis.
Dalyviai:
Elona Vaišnienė, kurią JAV prezidentas Jimmy‘is Carteris paskyrė komisare tarptautinei prekybai, diplomatijai ir nacionaliniam saugumui. Ji taip pat rengė demonstracijas Baltijos šalims siekiant atgauti nepriklausomybę;
Gediminas Karoblis – filosofas, Norvegijos mokslų ir technologijos universiteto profesorius; Julija Šukys – rašytoja, knygos „Sibiro tremtis“ autorė, Misūrio universiteto (JAV) dėstytoja;
Ray Bartkus – menininkas, 50 litų banknoto autorius, „New York Times“ ir kitų leidinių iliustratorius;
Aušra Park – politologė, „Fulbright“ ir kitų prestižinių premijų laureatė;
Rimas Čiuplinskas – Kanados prekybos rūmų prezidentas;
Algirdas Avižienis – informatikas, kompiuterių architektas, pasauliniu mastu pripažintas profesorius, buvęs VDU rektorius;
Giedrius Subačius – lingvistas, Ilinojaus universitetas (JAV);
Antanas Šileika – Kanados rašytojas ir literatūros kritikas. Jo romanas „Pogrindis“ įtrauktas į „Globe and Mail“ 2011 m. geriausių knygų šimtuką.
Simpoziume taip pat dalyvaus ekspertai ir iš Lietuvos: prof. Egidijus Aleksandravičius; kultūros istorijos tyrinėtojas Darius Kuolys; filosofas, politologas Kęstutis K. Girnius; lingvistė Rūta Petrauskaitė; žurnalistas Virgis Valentinavičius; matematikas, muzikas Giedrius Alkauskas; edukologė Emilija Sakadolskienė; istorikas, politologas Antanas Kulakauskas; sociologė Kristina Juraitė; chemikas, inžinierius Eugenijus Valatka; istorikas, politologas Egidijus Motieka; politologas Giedrius Česnakas.
Simpoziumo metu numatoma pasiūlyti naudingų mokslo idėjų ir ekspertinių įžvalgų Lietuvos visuomenei bei lietuvių bendruomenėms pasaulyje, taip pat pateikti rekomendacijas LR Vyriausybei ir Seimui.
XVI Pasaulio lietuvių mokslo ir kūrybos simpoziumas buvo surengtas 2011 metais Lietuvoje, tad pasaulio lietuvių mokslininkai ir kūrėjai į simpoziumą buriami po 8 metų pertraukos.
Parengta pagal Vytauto Didžiojo universiteto informaciją.
Ignas
( 2020-06-17 )
Turime tiek daug išlikusių lietuviškų amatų, tik reiktų juos puoselėti ir nepamesti.. Dabar rengiama daug mokymų ir seminarų amatų tema. Vienas iš jų – Kryžių simbolika . Iš ties įdomu, atrodo kas tie kryžiai, bet.. tai vis tik neatsiejama Lietuvos dalis, kurią reiktų žinoti.