Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ką tik patvirtino Kultūros ministerijos premijų už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą. Remiantis šiuo aprašu premijos bus skiriamos asmenims, už savo kūrybą ar kitą kultūrinę veiklą pelniusiems svarbiausius tarptautinius apdovanojimus.
NUO ARCHITEKTŪROS IKI CIRKO
Kultūros ministerijos premijomis už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje siekiama tinkamai įvertinti kūrėjų indėlį garsinant Lietuvą. Remiantis patvirtintu aprašu premijos bus skiriamos svarbiausius tarptautinius apdovanojimus pelniusiems architektūros, bibliotekininkystės, cirko, dizaino, kino, kultūros paveldo, literatūros, muziejininkystės, muzikos, šokio, teatro, visuomenės informavimo ir vizualiųjų menų srityse.
Pasak kultūros ministro M.Kvietkausko, tokia tvarka buvo reikalinga jau seniai. Tą patvirtina ir aukščiausias Venecijos šiuolaikinio meno bienalės įvertinimas – „Auksinis liūtas“, šiemet atitekęs Lietuvos paviljonui. „Deja, iki šiol neturėjome tokius aukštus įvertinimus pelniusių menininkų apdovanojimų tvarkos, nors kitose srityse tai yra įprastinė praktika. Mūsų šalies kūrėjai pelno svarbiausius pasaulinius apdovanojimus, todėl labai svarbu, kad būtų įvertinti ir gimtojoje šalyje“, – pabrėžė kultūros ministras M.Kvietkauskas.
PREMIJOS DYDIS – 20.000 EURŲ
Tvarkos apraše pažymima, kad pelnytas tarptautinis apdovanojimas turi būti ne piniginis, reikšmingas pasauliniu mastu, jį gavusio asmens kūryba ar veikla garsintų Lietuvos vardą pasaulyje, o gauti šį apdovanojimą pretenduotų kūrėjai iš ne mažiau kaip 10 skirtingų šalių. Taip pat numatyta, kad apdovanojimas turi būti skirtas už geriausiai įvertintą kūrybą ar veiklą – pirmosios vietos, pagrindinio prizo laimėjimą, geriausią ar aukščiausią rezultatą, teikiamas ne trumpiau kaip trejus metus bei skatintų asmens karjerą pasauliniu mastu. Be to, tam turi pritarti Lietuvos kultūros tarybos narių susirinkimas.
Premijos dydis – 20.000 eurų. Jeigu apdovanojimą už tą patį kūrinį ar veiklą gavo keli asmenys, premija būtų paskirstoma po lygiai kiekvienam kūrybinės grupės nariui.
Parengta pagal Kultūros ministerijos informaciją.
Nuotrauka: Operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ autorių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės rankose pagrindinis 58-osios Venecijos šiuolaikinio meno bienalės apdovanojimas – „Auksinis liūtas“. Foto: Kultūros ministerija.