Architektūros, istorijos, paveldo, sociologijos ir kitų sričių studentai bei profesionalai birželį rinksis į 2-ąją tarptautinę vasaros mokyklą. Šįkart joje bus tyrinėjama kurortų architektūros istorinė reikšmė, poilsio ir pramogų (rekreacinių) vietų kultūrinis identitetas ir ateities potencialas.
Birželio 17-22 dienomis rengiama tarptautinė vasaros mokykla „Ateities kurortas“. Joje bus bandoma atsakyti į klausimą: Kokie yra ir galėtų būti XXI a. ir ateities kurortai?
Mokykla susitelks į Kauno miesto ir Kačerginės kurorto tarpusavio santykį. Pasitelkus šias dvi erdves kaip gyvąsias laboratorijas, bus tyrinėjami identiteto, modernistinio paveldo ir kultūrinės vertės klausimai, ieškoma kurortų architektūros ir miestų ateities tarpusavio egzistavimo modelių. Kviestiniai mokytojai: Sabine Storp, Stefana Gradinariu, Edward Denison.
Mokyklos tema „Ateities kurortas“ apima fizinių, erdvinių ir psichologinių sąlygų pokyčius. Šie pokyčiai gali būti tikslingai sukurti, sumodeliuoti arba įvykti savaime, tačiau, bet kuriuo atveju, jie pasireiškia architektūroje. Kurortų architektūra egzistuoja kaip priešprieša urbanistiniam kitoniškumui. Rekreacinės erdvės – tai vietos, į kurias mes važiuojame ilsėtis, atsipalaiduoti, kurti ir užsimiršti. Jos ypač svarbios mūsų sveikatai ir gerovei. Anksčiau kurortai dažniausiai buvo kuriami atokesnėse vietovėse, tačiau šiandien jos tapo miestų ar jų besiplečiančių priemiesčių dalimis. Tai skatina kelti klausimus apie kurortų vaidmenį, miesto ribas ir itin svarbų bei sunkiai apibrėžiamą jų tarpusavio santykį.
Vasaros mokykla jau atsirinko 24 dalyvius iš 12 pasaulio šalių. Bus dirbama grupėmis po 6 dalyvius, galutiniai rezultatai bus pristatyti visuomenei.
Organizatoriai: „Kaunas 2022“, „Bartlett School of Architecture UCL“ (Londonas, Didžioji Britanija), „Office De Architectura“ (Kaunas), KTU Statybos ir architektūros fakultetas, Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras (AUTC).
Parengta pagal Modernizmas ateičiai informaciją.
Nuotrauka: ©PILOTAS.LT