Mies van der Rohe fondas ką tik paskelbė 40 geriausių projektų, kurie pretenduoja į prestižinį ES šiuolaikinės architektūros apdovanojimą – Mies van der Rohe premiją. Nepaisant kvalifikacinį aukštį įveikusio rekordinio lietuviškų projektų skaičiaus, tarp 17 savo architektūros pretendentus išsaugojusių šalių Lietuvos, deja, nėra.
Kaip praneša Mies van der Rohe fondas, 7 narių žiuri narių komanda – D.Mandrup, G.Arbid, A.Fitz, S.Ghenciulescu, K.Klaasse, M.Langarita ir F.McDonald – atrinko sidabrinį architektūros objektų 40-uką, kuris bene ryškiausiai išreiškia šiandienos Europos architektūros madas. Pastarieji objektai pabirę po 17 Europos šalių. Daugiausia jų Prancūzijoje – 7, Ispanijoje – 6, Belgijoje – 4, o Austrijoje ir Danijoje – po 3. Po 2 objektus šiame sąraše yra iš Vokietijos, Airijos, Italijos, Olandijos ir Rumunijos, o po 1 – iš Albanijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Portugalijos, Serbijos ir Slovakijos. Greta Lietuvos, Latvijos ar Šveicarijos, turnyro pusfinalyje bene pirmą kartą objektų neturi ir į „Brexit’o“ problemas pasinėrę britai…
Beje, Albanija, Serbija ir Slovakija į šį sąrašą šiemet pateko pirmą kartą. Reikia priminti, kad prieš 2 metus į sidabrinį 40-uką pirmą karta buvo prasibrovęs ir projektas iš Lietuvos – pagal Rolando Paleko Archstudijos ir studijos „Plazma“ projektą Pavilnio regioniniame parke pastatytas Rasų namų kvartaliukas (arch. R.Palekas, R.Mikulionis, B.Puzonas, P.Išora, G.Vaitkevičius, P.Daugis).
Į šių metų ES šiuolaikinės architektūros apdovanojimą dar pretenduoja 15 kultūros statinių, 6 švietimo ar lavinimo pastatų, 5 kolektyvinių gyvenamųjų objektų ir kitų projektų autoriai. Kitame turnyro etape žiuri išrinks 5 finalininkus, kuriuos vėliau aplankys natūroje ir tik tuomet išrinks nugalėtoją.
Parengta pagal Mies van der Rohe fondo informaciją.
nuomonė
( 2019-01-21 )
Būtų gerai, kad ir Pilotas savikritiškai paanalizuotų nesėkmių priežastis.
Anonimas1
( 2019-01-17 )
Peršasi išvada- mažiau yra geriau… Kalbant išsamiau,mano galva, problema yra ta, kad Lietuvoje daug gabių , savitų architektų tiesiog neturi užsakymų.
mnmn
( 2019-01-17 )
pritariu
nuomonė
( 2019-01-16 )
Mano nuomonė tokia-galbūt,reikėtų keisti lietuviškus ekspertus, atrenkančius objektus į tokius konkursus? Ką Europoje gali sudominti gelžbetoniniai „vaikystės“ dzotai ?….
Anonimas
( 2019-01-16 )
… arba Juodkrantės autobusų stotelė…