Praėjusią savaitę Neringoje susitikę Kultūros paveldo departamento, Neringos savivaldybės ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovai sutarė operatyviai baigti derinti Juodkrantės naujos autobusų stotelės detalųjį planą. Į diskusiją įsijungus naujajam Kultūros paveldo departamento vadovui Vidmantui Bezarui, šias planavimo procedūras planuojama baigti per kelias savaites.
Kaip praneša Neringos savivaldybė, Juodkrantės autobusų stotelės detaliojo plano rengimas pradėtas prieš kelis metus, o vienintelė šio dokumento nederinanti institucija iki šiol buvo Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyrius. Planuojamame naujame pastate (arch. A.Ambrasas, R.Ambrasienė, M.Norvila, konstruktorius – A.Sabaliauskas) numatoma įrengti patalpas informaciniam centrui, paštui, gyvenvietei labai reikalingam bankomatui, viešam tualetui, daiktų saugojimui. Nuo eksplotuojamo stotelės stogo būtų galima pasigrožėti vaizdu į Kuršių marias.
Pasak Neringos savivaldybės mero D.Jasaičio, naujasis pastatas išspręs net kelias Juodkrantei svarbias problemas. Pranešama, kad naujosios Juodkrantės stotelės statybos darbus planuojama pradėti jau šiemet. Beje, šis projektas išsivystė iš vienos 2015 metais A.Zavišos fondo organizuotų kūrybinių dirbtuvių „archstotelės“ idėjos.
Kultūros paveldo departamento, Neringos savivaldybės ir Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos atstovų susitikime taip diskutuota ir apie kitus kurortui svarbius klausimus – planuojamą viešbučio „Nidos banga“ rekonstrukciją, institucijų bendradarbiavimą siekiant buvusiame Juodkrantės mokyklos pastate įkurti Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centrą.
Parengta pagal Neringos savivaldybės ir Kultūros paveldo departamento informaciją.
Titulinis pav.: Juodkrantės stotelė (arch. A.Ambrasas, R.Ambrasienė, M.Norvila. Konstruktorius – A.Sabaliauskas)
Vėjaraupė
( 2019-01-17 )
Lietaus ir vėjų nugairintoj pakrantėj statiškas modernizmas ne itin dera. (Gal galėtų atsirasti Nerijos reljefą atkartojanti linija?) Funkcionalumas suvokiamas kaip galimybė poilsiautojui kaitintis saulėje, ant stogo, vasaros kaitroj. O visa kita? Erdvė turi tarnauti ir kitu metų laiku.. Juodkrantė nuostabus kurortas rudenį, žiemą, galintis sukviesti žmones ir šaltuoju metų laiku.
Anonimas
( 2019-01-16 )
Pagarba A.Zavišos fondui , o ypač kolegai Audriui Ambrasui!
Labai atsakingai ir profesionaliai, beje, ir laikydamasis pažadėtų terminų, architektas sukūrė šiuolaikišką, jautrią aplinkai infrastruktūros objektą. Gaila, kad teritorijų planavimas Kuršių Nerijoje sudėtingas. Kaip ten bebūtų, bet dar vienas , nors ir nedidelis , žingsnelis į priekį padarytas: pradėta kalbėti viešose erdvėse ir pažadai, tikiu, ne rinkiminiai. Neringai labai reikia Meistrų žmonėms ( ne „turtiniams vienetams“) sukurtų korektiškų, sugančių kultūros ir gamtos nuostabų paveldą, erdvių.
Sėkmės ir kantrybės linkėdama
Dainora Abelkienė
ddd
( 2019-01-16 )
siaubas, nei funkcijos, nei grozio, nei atitikimo poilsiniam miestui. pagal mastelį ar tas žmogus sėdintis ant laiptų – gerai, kad dar tašytų rastų, tilps į tą dėžę – stotelę? kodėl žmogus turi keberiotis ant stogo ir sėdėt ant saulės be jokio stogelio, ar ant lietaus? kodėl sustojimo turi būti uždara erdvė, jei tai yra poilsio miestelis ir jame tikėtina grynas gaivus oras? dėžėse prisibūnam daugiabučiuose – komunalkėse.
vvv
( 2019-01-16 )
grozis cia slypi paprastume. funkcija aiskesne, negu paprasta ir nuskaitoma. ant stogo lipti nebutina, bet galima, jeigu jus traukia nubraukti asara, ziurint i jachtas ir panas is virsaus. o status kampai ir staciakampiski turiai is tikro geriausiai dera su autentiska ir individualia juodkrantes architektura, nes yra paprasti ir kuklus. cia gi tik stotele, o ne autobusu baznycia.
J
( 2019-01-16 )
Kam reikėjo organizuot architektūrinius sustojimus, jeigu rezultate matoma ką kitką?
Linas Tuleikis
( 2019-01-16 )
Ir vėlgi – tai kas šio projekto autorius ? Paminėta KPD vadovo pavardė, mero pavardė, bet architekto – ne.
Kaip mes galime iš kitų reikalauti įvardinti autorius, rašant apie objektą, jei mes patys jų neįvardiname?
jhjh
( 2019-01-16 )
Mano nuomone, papaišyt piešinukų gali kiekvienas, o vat suderint su visom instancijom – tik patyręs projekto vadovas,tad jį ir reikėtų minėti.
Gerda
( 2019-01-16 )
Ši stotelė yra gana daug viešinto projekto, įgyvendinto 2014-2015 metais tęsinys, kurio metu buvo nuspręsta įgyvendinti architekto Audriaus Ambraso pasiūlymą. Tad projekto priešistorė ir tikslai yra truputį platesni nei detalaus plano rengimas. Biurokratiniai reikalai yra svarbu, bet labai norėtųsi, kad būtų nepamirši projekto autoriai ir priežastys kodėl ši stotelė atsirado. https://archstoteles.lt/
OJOJ
( 2019-01-16 )
Detalieji planai vienam sklypui kaip ir nerengiami jau nuo 2014 metų….