Vilniaus dailės akademijos (VDA) Dizaino katedros dėstytojos, doktorantės Gintarės Černiauskaitės projektas „Upe“ laimėjo „Kids Design Award“ konkursą Kelne, Vokietijoje. „Upe“ – ko gero, pirmasis žaidimas pasaulyje, mokinantis rašyti ir skaityti ne dėliojant jau turimas raides, tačiau atpažįstant esminę raidės formą ir ją sukuriant pačiam, tad lavinamas ir vaiko kūrybingumas, mokomasi spręsti iškilusias problemas.
„Kids Design Award“ – apdovanojimai, kuriuose vertinami rinkoje dar tik pasirodysią prototipai, skirti naudoti vaikams. Šių metų apdovanojimuose dalyvavo virš 150 dalyvių iš 70 šalių, buvo nominuoti 10 geriausių, kurie pristatė savo sukurtus produktus apdovanojimų komisijai gyvai. Komisiją sudarė Europos dizaino atstovai – dizaineriai, dizaino dėstytojai, dizaino sąjungų vadovai ir vaikų prekių gamintojai.
Vertinimo kriterijai: inovatyvumas, estetika, medžiagų parinkimas, ekologiškumas ir saugumas naudoti, galimybė naudoti visai šeimai (ir vaikams, ir tėvams), ergonomiškumas, tvarumas ir tvirtumas, atitinkamumas naudoti vaikams
Edukacinis medinis konstruktorius „Upe“ – žaidimas, padedantis vaikui mokytis skaityti, rašyti ir skaičiuoti. Tai edukacinis medinis konstruktorius, kurio kiekviena raidė ar skaičius sudedami ar pastatomi iš atskirų detalių. Jis vaiką skatina atpažinti ir sukonstruoti raides bei eksperimentuoti su šriftu. Tos pačios detalės taip pat gali būti naudojamos statant kelius, tiltus, pilis, dėliojant pasakų herojus ir kt. Tad „Upe“ lavina vaiko kūrybingumą, motoriką, supratimą apie pusiausvyrą, padeda mokytis kalbos ir matematikos.
Be to, šis konstruktorius turi ne tik lavinamąją paskirtį – pasimokius, tas pačias detales galima naudoti žaidžiant – statant pilis ar miestus. „Upe“ – tai su tradicinėmis technologijomis suderintas inovatyvus mąstymas.
Beje, šį G.Černiauskaitės projektą konkurso vertinimo komisija rekomendavo pasaulinio lygio gamintojui, tad galbūt pavyks projektą greitu metu įvesti į rinką.
Parengta pagal Vilniaus dailės akademijos informaciją.
Nuotraukos: Vilniaus dailės akademija.
dar
( 2018-10-07 )
Lietuviams dažniau reikėtų dalyvauti tarptautinėse varžybose.Juk turime išties talentingų žmonių.
Galime
( 2018-10-06 )
Lietuviai,mes galime!