Kaunas pagaliau turi savo topografinį GIS žemėlapį. 25 metus kantriai rinkta medžiaga, pasitelkus neseniai atnaujintą serverio įrangą, pagaliau tapo prieinama projektavimo ir statybų profesionalams, ir visiems miesto gyventojams.
PERSILAUŽIMAS ĮVYKO PERNAI
Pasak SĮ „Kauno planas“ pradėjo rinkti duomenis ir skaitmenizuoti žemėlapius labai anksti – apie 1993-uosius. Tačiau vėliau šis darbas buvo apleistas. Galiausiai antrasis šalies miestas šioje srityje kone beviltiškai atsiliko nuo Vilniaus, kuris 1997 metais startavo su „ArcView 3“ programa ir prieš 11 metų jau pradėjo teikti interaktyvias paslaugas geodezininkams. O nuo 2011-ųjų sostinės GIS‘as (Geografinės informacinės sistemos) jau tapo pasiekiamas plačiajai visuomenei. SĮ „Kauno planas“ vadovo Raimundo Labučio teigimu, Kaune ilgus metus trūko savivaldybės palaikymo ir buvusių vadovų motyvacijos. Pagaliau pernai „Kauno planas“ atnaujino programinę ir techninę įrangą, buvo nupirktas serveris, kurio talpą galima išplėsti net iki 30 TB (šiuo metu jis siekia 9 TB), darbą įmonėje pradėjo naujas GIS vadovas Arūnas Sipavičius. Bendra investicijų kaina siekė apie 70.000 Eur.
„Šiai dienai mes kaupiame Kauno miesto topografinių duomenų skaitmeninio žemėlapio duomenų bazę, atliekame jos priežiūrą ir pateikiame savivaldybės darbuotojams, geodezininkams, inžinerinius tinklus eksploatuojančioms organizacijoms bei kitiems vartotojams“, – pasakoja R.Labutis.
PALEISTA GIS’O VERSIJA – TIK BANDOMOJI
Tačiau šiuo metu visi duomenys yra DWG formate bei neatitinka GKTR (žemėlapių reglamento) reikalavimų. „Sistemingai tvarkome esamus duomenis bei ruošiamės juos konvertuoti į GIS standartą“, – portalui PILOTAS.LT darbo eigą atskleidė „Kauno plano“ vadovas. Neseniai paleistas viešas interaktyvus Kauno GIS žemėlapis yra savotiška bandomoji versija bei tuo pačiu – viena iš pasiruošimo fazių, siekiant konvertuoti visus Kauno skaitmeninio žemėlapio duomenis ir turėti nuolat atsinaujinančią duomenų bazę.
Kaip teigia „Kauno plano“ vadovas, sutvarkius duomenis, jog šie atitiktu GKTR reikalavimus bei juos konvertavus į GIS‘ą, sistema bus pastoviai gyva, o jos atnaujinimas vyks kiekvieną dieną. „Kauno planas“ tuomet vykdys duomenų kaupimą, tikrinimą ir atnaujinimą per topografus-matininkus. Manoma, kad topografai per dieną atnaujins vidutiniškai po 70 topografijų. Galutinis darbo žingsnis yra sutvarkytus ir nuolat atnaujinamus duomenis perkelti į TOPD sistemą ( TIIS), kurią Lietuvos mastu kuruoja Žemės ūkio ministerija.
Parengta pagal „Kauno plano“ informaciją.
Anonimas
( 2019-10-16 )
qq1111
goda
( 2018-05-11 )
pagaliau!