Kompanijos „Orcam“ naujasis dirbtinio regėjimo įrenginys brandina šios srities revoliuciją. Jis itin aktualus akliesiems ir silpnaregiams, tačiau gali praversti ir kiekvienam silpniau matančiam, mat leidžia perskaityti net smulkiai primargintą etiketę.
Išradėjo Amnono Shashua (Izraelis) sukurtas ir kartu su partneriais ištobulintas „OrCam MyEye 2.0“ milijonams žmonių žada sugražinti galimybę skaityti. Tai mažas ir lengvas dirbtinio regėjimo įrenginys su specialia integruota kamera. Bene svarbiausia jo savybė – galimybė garsiai „gyvai“ perskaityti ant bet kokio paviršiaus atspausdintą ar skaitmeninį tekstą – laikraščius, restorano meniu, transporto tvarkaraščius, kompiuterio monitoriaus bei išmaniojo telefono ekrano informaciją ir kt.
Revoliucinis dirbtinio regėjimo įrenginys „OrCam MyEye 2.0“ ypač aktualus nematantiems ar silpnai matantiems, kaip pagalbinė priemonė, o taip pat – visiems, kuriems sunku įmatyti tekstą parduotuvėje, viešajame transporte, telefono ekrane ir daug kur kitur. Tačiau jis akimirksniu atpažins ir veidus, gaminius, pinigus, spalvas, šeimininkui balsu praneš apie esamą laiką.
Ne mažiau svarbu, kad naujasis įrenginys yra nedidelis, patogus ir lengvai panaudojamas. Jis yra mažesnis už išmanųjį telefoną ar laikrodį – kamera sutalpinta piršto dydžio prietaise, kurį paprasta pritvirtinti prie akinių. Įrenginys „OrCam MyEye 2.0“ aprūpintas beviele „wifi“ jungtimi, todėl yra lengva jį programiškai atnaujinti. Beje, „OrCam MyEye 2.0“ jau galima užsisakyti internetu.
Ko gero, didžiausias šio dirbtinio regėjimo prietaiso populiarėjimo kliuvinys – didelė jo kaina (4.500 JAV dolerių).
Parengta pagal „Orcam“ informaciją.
Siiri
( 2018-02-22 )
O taip apsidžiaugiau…
O čia eilinė Cortana su Siiri