Rugsėjo pradžioje į Nidą rinksis menininkai iš skirtingų šalių – Australijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Lietuvos, Olandijos, Vokietijos. Čia rengiamoje laboratorijoje-stovykloje bus diskutuojama eko–robotikos, biopolitikos ir kūrybinės praktikos temomis.
Vilniaus dailės akademijos (VDA), Allenheads Contemporary Arts (ACA) ir Institutio media rugsėjo 1–10 dienomis Nidoje organizuoja laboratoriją-stovyklą „Eko–robotika, biopolitika ir kūrybinė praktika“. Tai antrasis projekto „Creature. Apsikeitimas edukacinėmis laboratorijomis-stovyklomis“ renginys.
„Eko-robotai, biopolitika ir kūrybinė praktika“ – tai bandymas diskutuoti apie meninės praktikos, gyvybės sąvokos bei su ja susijusių politinių nuostatų, arba biopolitikos, ryšį. Ši laboratorija-stovykla remsis skirtingomis mokslinėmis koncepcijomis – nuo Jakob von Uexküll valstybės kaip organizmo sampratos iki Michael Hardt ir Antonio Negri gyvybės kontrolės koncepcijų, diegiamų per technologijas.“
Laboratorijos „Eko-robotika, biopolitika ir kūrybinė praktika“ metu dalyviai turės galimybę įsitraukti į intensyvų kūrybinį procesą kartu su profesionaliais menininkais, kuratoriais, mokslininkais. Atvira renginio programa pasiūlys pristatymus, diskusijas, susitikimus su menininkais. Artūras Raila (VDA) pristatys projektą „Šventieji menininkai“, o Alan Smith (ACA) – projektą „Duomenys be apsaugos“. Hannes Brunner (Berlyno Weissensee menų akademija) paskaitoje „Robotai kaip kūdikiai“ supažindins su robotų mokymosi principais ir galimybėmis, Mindaugas Gapševičius (Veimaro Bauhaus universitetas) kartu su Theun Karelse (transdisciplininė menų laboratorija „foam“) paskaitoje „Rizominė biopolitika“ kalbės apie technologijų vaidmens ir jų įtakos visuomenei bei natūraliai aplinkai filosofinius ir praktinius aspektus. Paraleliai šiai programai vyks išvykos, dirbtuvės, kolektyvinio ir individualaus darbo sesijos. Laboratoriją užbaigs atvira diskusija ir dalyvių projektų pristatymas parodos formatu.
Renginį organizuoja Vilniaus dailės akademija kartu su Allenheads Contemporary Arts, bendradarbiaudamos su organizacija Institutio media. Projekto rėmėjai – Lietuvos kultūros taryba bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Migruojančios meno akademijos yra Europoje veikianti inovacijų ir dalijimosi patirtimi platforma meno edukacijos bei tyrimų srityje.
Vaizdas: „Machine Wilderness“, Theun Karelse
Parengta pagal migaa.eu informaciją.
Pav.: Machine Wilderness, T.Karelse