Festivalio „Open House Vilnius“ organizatoriai žada, jog netrukus supažindins su visa eile Vilniaus pastatų, kurie plačiajai visuomenei paprastai nėra prieinami. Vis besiplečiantis renginys balandžio 22–23 dienomis kvies susipažinti ir patyrinėti 50 įvairių stilių ir laikotarpių architektūros objektų.
Į festivalio programą įtraukti pastatai, atverdami savo duris, suteiks galimybę ne tik susipažinti su tuo, kas slepiasi už storų mūro sienų ir eiliniam praeiviui nėra matoma, bet ir kartu su ekskursijų gidais-savanoriais ar architektais įsigilinti į pastatų daugialypiškumą, jų vaidmenį mieste ir visuomenėje bei pačią architektūrą, kaip reiškinį.
Viena Open House Vilnius organizatorių, Vita Soltonaitė, sako, kad per festivalyje vykstantį artimesnį žmogaus ir pastato dialogą norisi paskatinti lankytojus į architektūrą žvelgti ne tik kaip į estetiškus, fizinius objektus, bet suvokti architektūros kompleksiškumą, pažinti jos šaknis ir atsiradimo priežastis.
„Open House Vilnius“ šįmet pristatys net 20 naujų, renginyje dar nematytų, pastatų.
Festivalio lankytojai pirmą kartą turės galimybę artimiau susipažinti ir iš vidaus pamatyti Sveikatos ministeriją, Kairėnų botanikos sodo laboratoriją, verslo centrą „Baltic Hearts“, Literatūrinį Aleksandro Puškino muziejų ir naująjį biurų pastatą „Quadrum“.
Be šių naujienų, tradiciškai duris atvers P.Vileišio rūmuose įsikūręs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, kūrybinių industrijų centras „Pakrantė“ , Vilniaus miesto santuokų rūmai, biurų pastatas „Victoria“ ir verslo centras „Pirklių klubas“.
Kaip žinia, pirmą kartą atviros architektūros festivalis „Open House“ buvo surengtas 1992 metais Londone. Dėl unikalios ir visuomenei patrauklios idėjos renginys sparčiai išplito po pasaulį ir dabar įvairiausių statinių durys kartą per metus atveriamos daugiau nei 30–yje pasaulio miestų: Barselonoje, Helsinkyje, Romoje, Niujorke.
Trečius metus Vilniuje vykstantis festivalis – vienintelis tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse.
Festivalį Open House Vilnius organizuoja VŠĮ „Architektūros fondas“, o renginį remia Kultūros taryba ir Kultūros ministerija.