Kėdainiuose, Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje atidaroma keramikos paroda „Kuo gyvenu“. Parodoje pristatomi 3 vyresniosios kartos keramikai iš skirtingų Lietuvos miestų: Daiva Ložytė (Klaipėda), Algimantas Patamsis (Vilnius) ir Audronė Dambrauskienė-Šiurkienė (Kaunas).
Kovo 3 dieną (penktadienį) 17 val. Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje įvyks keramikos parodos „Kuo gyvenu“ atidarymas. Visus 3 autorius vienija meilė keramikai, o idėjai išreikšti pasirenkama akmens masė, molis ar porcelianas. A.Dambrauskienė-Šiurkienė teigia, kad molis yra labai dėkinga medžiaga, iš kurios galima padaryti beveik viską – čia menininkas atsiskleidžia ir kaip tapytojas, ir kaip grafikas, ir kaip skulptorius. Kūrinį iš molio galima taisyti, lipdyti naujai, tobulinti iki visiško idėjos įkūnijimo.
Daiva Ložytė (g. 1957 m.) šioje parodoje pristato 12 skulptūrinių kompozicijų ciklą. „Dešimtmetį manyje glūdėjęs potyris, kartą išsprogo. Įstabus nutikimas Raguvos dvaro laiptų terasoje, vietos gyventojo kranklio kirtis į lūpas, tąsyk sukėlė skausmą, o pasąmonėje užfiksuota emocija, jausmas, tapo manęs nepaliekančiu vaizdiniu, virtusiu pirmuoju šio ciklo darbu „Bučinys“. Jausmas, kurio nepaliesi, neapčiuopsi, glūdi kiekviename mūsų dar esant įsčiose. Šio ciklo kūrimas buvo neatsiejama palaimos būsena ir subrendusi, išnešiota mintis, gimė tarsi upė, tekėjo lengvai ir palaimingai“, – teigia autorė.
Algimantas Patamsis (g. 1953 m.) – vienas retų šiuolaikinių keramikų, dekoruojančių dirbinius kristaline glazūra. Vienintelis Lietuvoje, vienas iš nedaugelio pasaulyje, kur priskaičiuojama iki kelių šimtų „kristalo alchemikų“. „Paprasta forma, sudėtinga glazūra arba sunkus technologijos procesas, malonumo teikiantis rezultatas“, – taip savo kūrybos specifiką apibūdina keramikas. A.Patamsis yra vertinamas kaip vienas geriausių keramikos technologijų žinovų ir savitas menininkas.
Audronė Dambrauskienė-Šiurkienė (g. 1953 m.) pastaruoju metu turi daugybę kūrybinių sumanymų, kuriuos tapo lengviau įgyvendinti, atradus rėmėjus „YIT Kausta“ ir gavus dirbtuvę šalia namų. „Savo kūriniais noriu pasakyti, kad akmenys – tai liudininkai, kurie gal vieninteliai milijonus metų pasaulyje „gyvena“ ir kaupia savyje viską, kas tik pro juos praeina: laikmečiai, kataklizmai, istorijos vingiai, žmonių likimai… Tad, tuos akmenis savo vizijoje ir bandau atverti, išlaisvinu juose glūdinčią informaciją“ – pasakoja menininkė.
Parodos kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė. Paroda „Kuo gyvenu“ Kėdainiuose veiks iki balandžio 15 dienos.
Parengta pagal Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos informaciją.