Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Menų galerijoje „101“ atidaroma fotografo Roberto Kanio paroda 54°53’50″N, 23°53’10″E. LEZ. Autoriui miestas – praradusi savo atmintį niekieno teritorija, kurioje architektūra – tik senų spektaklių dekoracijos, nederančios prie šiandieninio gyvenimo paradoksų.
Vasario 14 dieną (antradienį) 17 val. VDU Menų galerijoje „101“ (Muitinės g. 7) atidaroma fotografo Roberto Kanio paroda 54°53’50″N, 23°53’10″E. LEZ. Tai Kauno miesto koordinatės. Ši paroda – tęsinys 2013-aisiais galerijoje „101“ eksponuotos parodos „54°53’50”N, 23°53’10”E. Niekieno miestas“. Apie gyvenimą mieste parodos atidarymo metu diskutuos fotomenininkas Gintaras Česonis, architektūrologė Jolita Butkevičienė ir parodos autorius R. Kanys.
„Mažėjant – nykstant Lietuvos miestų gyventojams istorikai, architektai, antropologai imasi ieškoti miestų tapatybės ženklų, tyrinėti žmonių bendro sugyvenimo problemų, gaivinti tarpukario Lietuvos palikimo.
Lyg žmonėms ir svarbu kur ir kaip jie gyvena, bet išėjus į gatvę įspūdis pradeda blėsti. Šį kartą norėčiau užbaigti, kas nesibaigia, nes istorijos tęsiasi, tik keičiasi pasakotojai. „54°53’50”N, 23°53’10”E geografinės koordinatės išlieka, o aplinka pamažu virsta į teritoriją be jokių tradicijų ar istorijos, toks kodinis pavadinimas LEZ, be paaiškinimo ar iššifravimo. Lyg dar yra noras atsigręžti į praeitį, bet jėgų užtenka tik paminklinių lentų gamybai.
Elitas slepiasi pilyse, gamtos rezervatuose, mieste lenda į plieno-betono bunkerius, likusiems lieka LEZ. O LEZ kaip reiškinys vystosi pagal gamtos užgaidas ir Čarlzo Darvino dėsnius, čia įmanomi įvairiausi deriniai ir hibridinės sąjungos“, – parodos anotacijoje rašo Robertas Kanys. „Sveiki, gyvi atvykę LEZ stovyklą !!!“, – galiausiai parodos lankytojus pasitiks autorius.
Parengta pagal R.Kanio informaciją.