Šiuolaikinė jaunuomenė aplinkos nebeįsivaizduoja be virtualaus išmaniojo lygmens. Mat jau nuo pat mažumės noriai braukomi mobilieji telefonai, planšetės, o mokyklose ir vaikų darželiuose – mokomasi žiūrint išmaniąsias lentas. Pažangiomis technologijomis pasaulyje pagarsėjusios Pietų Korėjos dizainerių sukurto išmaniojo stalo privalumus ji tikrai suptrastų ir įvertintų.
Prieš daugiau nei pusmetį prekyboje pasirodžiusi didžiulė 12,9 colio ekrano įstrižainės kompanijos „Apple“ išmanioji planšetė „iPad Pro“ įrodė, kad namuose galima apsieiti ir be įprasto kompiuterio. Pietų Korėjos dizaino firma „Cross2design“ tikina, kad tai jau praeitis, nes gyvenimo ar darbo aplinką paverčiant išmanesne pasitelkti galima ne vien mobilius išmaniuosius įrenginius. Neseniai ji sumanė išmanumą suteikti vienam seniausių žmonijos baldų – stalui.
Pagal „Cross2design“ (diz. Dongyup Lee) kūrėjų sumanymą, „išmanusis stalas“ atliktų tiek didžiulės planšetės, tiek įprasto stalo funkcijas. Prie šio hibridinio įrenginio būtų galima ne vien pietauti ar dirbti, bet ir per jį žiūrėti filmus, su juo naršyti internete, žaisti virtualius žaidimus ar įvairiai lavinti vaikus. Jautrus lietimui stalviršis prireikus akimirksniu pavirstų interaktyviu ekranu ir taip gerokai išplėstų šio baldo galimybes.
Beje, išmanumą demonstruoja ne vien įdiegta planšetinio kompiuterio technologija, bet ir šio stalo dizainas. Kuriant jį, nenuklysta toli nuo robotikos temos, kuri čia ypač pasireikia iš horizontalaus virstant vertikaliu ir atvirkščiai. Stalą pritaikyti prezentaciniam ar kino ekranui užteka mygtuko paspaudimo. Patogu ir išmanu! Vis dėlto nežinia, ar šis hibridinis įrenginys kada nors masiniu. Ko gero, jis pirmiausia turėtų sudominti išmaniųjų įrenginių gamintojus. Tačiau, išmaniosioms technologijoms dar labiau atpigus šią idėją tikrai reikėtų prisiminti vėl.
Parengta pagal „Cross2design“ informaciją.