Vilniuje, Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami 9 konkursiniai projektai, pateikti Lietuvos paviljono parodoje „EXPO 2017“ konkursui. Pastarojo dalyvių buvo prašoma pateikti Lietuvos pristatymo koncepciją, pagrindinę norimą perduoti žinią (šūkį) ir vizualinį Lietuvos paviljono sprendimą. Konkursinių projektų viešas aptarimas įvyks rytoj, rugpjūčio 3 dieną.
SU NUGALĖTOJU SUDARYS SUTARTĮ
Nuo kitų metų birželio 10 dienos iki rugsėjo 10-sios Kazachstano sostinėje Astanoje rengiamoje tarptautinėje parodoje „EXPO 2017“ numatytas ir Lietuvos paviljonas. Birželio mėnesį paskelbtam supaprastintam atviram projektų konkursui pateikti 9 projektiniai pasiūlymai, kuriuos jau galima apžiūrėti Lietuvos architektų sąjungos būstinėje (Kalvarijų g. 1, Vilnius).
Rugpjūčio 3 dieną (trečiadienį) 14 val. suplanuotame viešame projektinių darbų aptarimesavo nuomones gali pareikšti įvairių sričių ekspertai, visuomenės atstovai. Po viešo aptarimo projektinius pasiūlymus vertins komisija sudaryta iš žinomų architektų, energetikų, parodų organizavimo specialistų. Trijų pirmųjų vietų laimėtojams bus skirtos piniginės premijos, o su pirmosios vietos laimėtoju bus sudaryta sutartis dėl techninio projekto parengimo ir jo įgyvendinimo priežiūros.
TURI ATSPINDĖTI BENDRĄ TEMĄ
Lietuvos paviljonui įsirengti parodos organizatoriai skyrė 532 m² ploto ir 8 metrų aukščio patalpą baigiamame statyti parodų komplekse. Šiame plote reikėjo sutalpinti pagrindinę ekspoziciją, kavinę-barą ir suvenyrų parduotuvę, konferencijų salę, reprezentacines, administracines ir buitines patalpas. Projektinio pasiūlymo kūrėjų buvo prašoma pateikti ir paviljono fasado sprendinius.
Tarp konkurso sąlygose įvardintų vertinimo kriterijų yra reikalavimas atspindėti pagrindinę parodos temą – „Ateities energetika“ ir pristatyti Lietuvos pasiekimus vystant energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, tvarų jos panaudojimą, laimėjimus kitose aukštųjų technologijų ir eksporto požiūriu perspektyviausiose srityse, transporto ir turizmo plėtros galimybes. Ekspozicija turėtų būti patraukli, interaktyvi, pritaikyta visų amžiaus grupių parodos lankytojams. Šį kartą bus vertinamos ir ekspozicijos perkėlimo bei tolesnio jos panaudojimo parodai pasibaigus galimybės.
Parengta pagal Lietuvos architektų sąjungos informaciją.