Pasibaigus šildymo sezonui, tačiau niekaip nesulaukiant pavasarinės šilumos, daugelis velkasi storus megztinius ar supasi į pledus. Kiti – šildosi prie židiniu ar bent orkaitės virtuvėje. Dizainerė Hanneke De Leeuw ką tik pasiūlė dar vieną būdą sušilti – iš vandentiekio vamzdžių suformuotą skulptūriškų formų šildančią kėdę „Scottie“.
Šilumos terapija nuo nugaros skausmų naudojama nuo seniausių laikų. Kėdės „Scottie“ veikimo principas remiasi paprastu ir efektyviu karšto vandens butelio efektu. Iš vandentiekio vamzdžio rankomis išlankstyta ir sutvirtinta skulptūriškų formų kėdė „Scottie“ yra aprūpinta kranais bei jungtimis, kurios įgalina ją prijungti prie radiatoriaus. Taigi į šią kėdę įleidus karštą vandenį, pamažu kūną užlieja šiluma. Ant šildančios kėdės susišildyti kartu ar atskirai galima nugarą arba viršutinę kojų dalį.
Olandų dizainerė H. De Leeuw („Fabrique-publique“) kėdę „Scottie“ kūrė specialiai sergantiems reumatu. Vis dėlto ji puikiai tiks visiems, mėgstantiems šilumą vėsią žiemą ar, kaip dabar, belaukiant užtrukusio pavasario. Gal todėl šių metų Milano dizaino parodoje ji susilaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo. Tuo labiau, jog kėdė „Scottie“ yra univwersali. Ją galima naudoti tiek viduje, tiek ir lauke – kieme ar balkone. Na, o karštą vasarą į ją galima prisileisti, kad ir šalto vandens.
Parengta pagal „Fabrique-publique“ informaciją.
Valdas
( 2019-06-26 )
Na idomu kaip ja naudoti balkone kai salta. Tarkime ryte norint isgerti kavos gryname ore. Juk vanduo greitai atsals ir kede nebesildys, o metalas dar labiau trauks salti. Namuose efektyviausias grindinis sildymas, nes temperatura kyla i virsu, o labiausiai salta sildant radiatoriais buna butent kojoms. Mūsų vasaros projektas – būtent tokio šildymo įrengimas nes šąlant kojoms šąla visas kūnas