Kauno fotografijos galerijoje vyksta fotografijos darbų paroda, skirta Virgilijui Šontai atminti. Galerijoje eksponuojamos nuotraukos, atspindinčios tiek paties fotomenininko kūrybinius ieškojimus, tiek jo asmeninį gyvenimą. Vienas ryškiausių V.Šontos kūrybos bruožų, atsiskleidžiančių jo darbuose – tik jam vienam būdingas šviesos pojūtis, kartais įvardijamas kaip „Šontiška šviesa“.
1970 metais tėvas padovanojo fotoaparatą „Zorkij“ – šie metai ir tapo kūrybinio laikotarpio pradžia, netrukus Virgilijus tapo vienu svarbiausių jaunosios kartos atstovų 8–9 dešimtmečių fotografijoje. Per 22 metus trukusią kūrybinę veiklą, V.Šontos (1952–1992) darbai buvo dažnai eksponuojami parodose, jis užėmė svarbią vietą Lietuvos fotografijoje. Deja 1992 metais talentingas menininkas žuvo ir dabar jo indėlis bei kūrybiniai pasiekimai nėra deramai atskleisti.
Parodoje eksponuojami daugeliui jau gerai pažįstami V.Šontos darbai iš ciklų – „Šiaurės akmenys“, „Vakaro nuojauta“, „Skydis“ ir kitų. Fotografijų serijoje „Mokykla – mano namai“ menininkas drąsiai tyrinėjo ir fiksavo tai, ką tuometinė sovietų valdžia bandė nuslėpti ar nutylėti. Šiame cikle menininkas trejus metus fiksavo neįgalius internatinės mokyklos vaikus. Jautrios ir emocinio gylio kupinos nuotraukos leidžia suvokti ne tik nepriekaištingai įvaldytą techniką, bet ir sugebėjimą priartėti prie žmogaus, jo jausenos.
Parodoje neapsiribojama vien gerai žinomais menininko kūriniais – čia eksponuojamos ir gero draugo, kolegos R.Požerskio fotografijos, kuriose užfiksuotos asmeninės V.Šontos gyvenimo akimirkos. Tai suteikia galimybę menininką tyrinėti ne tik kaip kūrėją, bet ir pabandyti pažinti jį kaip asmenybę. Parodos autoriai tikisi, kad paroda paskatins menotyrininkus išsamiau ištirti išskirtinai svarbų fotografo archyvą.
ParodaKauno fotografijos galerijojeveiks iki sausio 24 dienos. Įėjimas nemokamas.
Parodą dalinai parėmė Lietuvos kultūros taryba.
Parengta pagal Kauno fotografijos galerijos informaciją.