Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija pakvietė į paskaitą, skirtą susipažinti su buvusio Vilniaus universiteto botanikos sodo istorine raida. Renginys apie architektų M.Šulco, Ž.Pusje ir K.Podčašinskio kurtą botanikos sodą vyks Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje.
Balandžio 16 dieną (ketvirtadienį) 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) vyks paskaita „Prarastas Vilnius: universiteto botanikos sodas Sereikiškėse“. Joje architektūros istorikė Audronė Kasperavičienė (Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervatas) supažindins su XIX a. Vilnių garsinusio VU botanikos sodo istorija, pastatų ansamblio, kurį kūrė architektai M.Šulcas, Ž.Pusje ir K.Podčašinskis, bei želdynų raida. Prof. Romas Pakalnis (Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija) pateiks komentarą apie pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje esančio istorinio parko reikšmę miestui, gamtai ir žmonėms.
Abiejų tautų Respublikos Edukacinei komisijai 1787 m. įsigijus Vilniaus universiteto botanikos sodui skirtą sklypą Sereikiškėse prasidėjo šios teritorijos ir joje buvusių pastatų planavimo, tvarkymo ir pritaikymo Gamtos mokslų fakulteto reikmėms darbai. Vilniaus pilių teritorijoje buvo suformuotas naujo tipo klasicizmo stiliaus kraštovaizdžio ansamblis, skirtas mokslo tikslams. Šio ansamblio formavimosi raidos tendencijas, jo planinę struktūrą bei statinių paskirtį iliustruoja istoriniai planai, vaizdai ir inventoriniai aprašymai, kurie bus aptariami paskaitoje. Dėka Vilniaus universiteto profesoriaus S.B.Jundzilo šis botanikos sodas ypač išsiplėtė ir tapo garsus Europoje.
Edukacinė paskaita yra iš ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“. Ši paskaita rengiama Tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių dienos (balandžio 18-osios) proga. Po paskaitos bus galima užsirašyti į balandžio mėn. pabaigoje organizuojamą nemokamą ekskursiją po Vilniaus pilių rezervatą.
Parengta pagal Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos informaciją.