Vilniaus knygų mugėje ir „Prospekto“ galerijoje neseniai fotoalbumą pristatęs Remigijus Treigys atvyksta ir į savo gimtąjį miestą. Iš pradžių Kauno fotografijos galerijoje pradės veikti fotomenininko paroda „Fotografijos“, o kiek vėliau – numatytas ir susitikimas su pačiu darbų autoriumi bei albumo „Remigijus Treigys. Fotografijos“ pristatymas.
Nuo kovo 10 dienos Kauno fotografijos galerijoje (Vilniaus g. 2, Kaunas) galima apžiūrėti Klaipėdoje gyvenančio fotomenininko Remigijaus Treigio parodą „Fotografijos“. Kovo 20 dieną (penktadienį) 17 val. joje įvyks ir susitikimas su pačiu darbų autoriumi bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos fotografijos fondo neseniai išleisto albumo „Remigijus Treigys. Fotografijos“ pristatymas. Dalyvaus knygos sudarytojas ir dailininkas Gytis Skudžinskas, menotyrininkė Agnė Narušytė.
Ištrauka iš Laimos Kreivytės teksto „Esamas būtasis“: „Treigio fotografijos yra sraigtinės – jos sriegia laiką. Netaukšteli vienu smūgiu kaip „lemiamo momento“ fotografų. Neduria keisto mirksnio peiliu, kaip Diane Arbus pasekėjų. Neraižo filigraniškų belaikės tobulybės kontūrų kaip fotoestetai – nuo Edvardo Westono iki Roberto Mapplethorp‘o. Nedrasko kasdienybės žaizdų, kaip Nan Goldin. Treigio fotografijos ribuliuoja, skleidžia nematomų būsenų bangas. Jos ne fiksuoja, o ištęsia, sklinda, sklaidosi – atrodo, kad tai ne sustingęs, bet stingstantis, tvyrantis laikas. Vaizdas tyvuliuoja prieš akis, sugeria žvilgsnį. Panardina į rūką ir laiko tol, kol akys išmoksta kvėpuoti.
Laiko tįsumas ilgam įklampina žvilgsnį. Treigys kuria kasdienybes inkliuzus, užlietus tąsios šviesos, bet dar nesustingusius. Todėl kiekvieną kartą atsimuši ne į kietą paviršių, o į takų – gal skystą ar dujinį – ir iš lėto grimzti „anapus“. Paradoksas – subraižytas paviršius turėtų būt kietas, kad išsaugotų įbrėžimus. Tačiau tai tik sueižėjęs stiklas, ragena, nematoma uždanga. Tariamą paviršiaus kietumą nugludina tirpstantys daiktų kontūrai. Treigio peizažai pilką architektūros monotoniją paverčia miražu. Tokie vaizdai vaidenasi, sapnuojasi, persekioja kaip įkyri mintis. Arba sukasi begarsėje kino kronikoje“.
Parengta pagal Kauno fotografijos galerijos informaciją.