Jau porą dešimtmečių apie pilies atkūrimą diskutuojančiame Kaune, ryškėja šio istorinio gynybinio statinio vizijos kontūrai. Kauno pilies atkūrimo III etapui dar pernai pritarė antrojo šalies miesto taryba, o visai neseniai – "už" tarė ir eiliniai miestiečiai. Kaip praneša Kauno miesto savivaldybė, pilies atstatymo III etapo įgyvendinimui visiškai ar iš dalies pritaria per 60 proc. respondentų.
Kauno piliavietėje jau realizuoti I ir II pilies atkūrimo etapų darbai (arch. K.Mikšys). I etape buvo atkurtas pietrytinis pilies bokštas, o II etape – pradėtas piliavietės aplinkos tvarkymas, iškirsti medžiai, suformuotas piliavietės kontūras, šlaitai. III pilies tvarkymo etapo metu numatoma atkurti pietvakarinį pilies bokštą bei gynybinę sieną. Taip pat ketinama atkurti Kauno pilies bastėjos patalpas. Šio etapo darbams planuojama pasitelkti 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų finansinę paramą.
Kauno miesto savivaldybės duomenimis, Kauno pilies atstatymo III etapo įgyvendinimui visiškai pritaria 42,5 proc. respondentų, dar 19,8 proc. respondentų pritaria iš dalies. Nepritariančių šiam projektui yra 18,1 proc.
Pranešama, kad gyventojų apklausa buvo atlikta vasario mėnesį, apklausiant atsitiktinės atrankos būdu atrinktus respondentus jų būstuose. Šia apklausa buvo siekiama išsiaiškinti, ar Kauno miesto gyventojai pritaria, ar nepritaria tolimesniems Kauno pilies atstatymo darbams.
PILOTAS.LT žiniomis, III Kauno pilies atkūrimo etapą miesto valdžia tikisi įgyvendinti iki 2018 metų vasario 16-sios, kai Lietuvos valstybė švęs 100 metų jubiliejų. Vis dėlto pielies atkūrimas nėra vertinamas ir suprantamas vienareikšmiškai, tuo labiau, kad pirmųjų dviejų pilies atkūrimo etapų įgyvendinimas patyrė tiek visuomenės, tiek architektūrologų, tiek architektų bendruomenės kritiką.
Parengta pagal Kauno savivaldybės informaciją.
mnmn
( 2014-03-25 )
pigus populizmas ir tiek. kauno meras, atrodo, kad nori primityviausiu keliu isiamzinti miesto istorijoje, nepaisydamas sveiko proto ir pasaulines architekturines paminklu renovavimo praktikos.
Užpelkis
( 2014-03-24 )
Kokios dar gali būti apklausos ? Vilniuje atstatėme Valdovų rūmus – kieme įstatėme šiuolaikines duris, sumontavome „Schindler“ eskalatorių, trūksta tik „Maximos“ pogrindiniame aukštyje. Būtu lygis – ateini, apžiūri kažkokį „valdovų rūmų“ muliažą, nusiperki grietinės, bulkos, bulvių ir važiuoji namo. Kaune reikia atstatyti pilį pilnai. Kokie čia dar „etapai“ ? Išmatuoti su sieksniu, įkalti kuoliukus ir pirmyn – ar akmenų laukuose trūksta ? Kas mums kažkokios Venecijos chartijos ? Jauskime laiko pulsą. Dabar pasaulyje vyrauja „žioplynėjantysis turizmas“, reikia išnaudoti situaciją. Žmonės dabar važiuoja visur ir nežinia ko, vaikšto, žiaumoja, dairosi. Jam tas pats ar ta pilis seniai čia stovi, ar tik vakar pastatyta. Šiandien bet kokį akmenį pakelėje madinga apipinti legendomis, istorijomis, visokiomis pasakėlėmis. Dabar, ką Kaunas gali pasiūlyti turistams ? Ogi iš esmės nieko. Pastačius-atstačius pilį, atsirastu kiekvienam žiopliui suprantamas objektas – galima būtų po ją vedžioti, po to suvenyrai ir, žinoma, miltelinis alus bei kepsniai. Jau šis tas. Todėl, mano nuomone, reikia viską daryti greičiau – Vilnius dar papildomai išlupo pinigų Valdovų rūmams – tikriausiai „penthauzą“ ant stogo, a la Natkevičius ir ko., statys. O Kaunas apklausas organizuoja. Žiūrėkim į viską paprasčiau, pajuskime laiko dvasią.