Šiandien, vasario 20 dieną Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda lankomiausias skaitytojų įvykis šalyje – kultinė Vilniaus knygų mugė. Lietuvos knygų mylėtojus, besibaigiant žiemai, į vieną vietą ji sukviečia jau 15-ąjį kartą. Tai didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse ir vienas labiausiai laukiamų metų renginių šalyje, kurio bendras lankytojų skaičius šiemet turėtų pasiekti ar net persiristi 850.000 ribą. Beje, šiemet jame nuskambės ir keletas architektūrinių akordų.
DIDŽIAUSIAS SKAITYTOJŲ RENGINYS
Vasario 20–23 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ turėtų lūžti nuo lankytojų amplūdžio, kuris vykstant tarptautinei Vilniaus knygų mugei jau yra tapęs įprastu. Itin gausiai lankomame kultūriniame renginyje šiemet aktyviai liesis kalbos apie kiekvienam brangias knygas: klasikinę literatūrą, kultinius tekstus, laiko patikrintus kūrinius.
15-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė skirta klasikinei literatūrai ir Kristijono Donelaičio 300-ioms gimimo metinėms.Klasiko jubiliejaus proga mugės rengėjai kvies aplankyti Donelaičiui skirtą parodą, ateiti į filmo peržiūrą bei dalyvauti išskirtiniame Mugės renginyje – gyvuose, net penkias valandas truksiančiuose Donelaičio „Metų“ skaitymuose. Lietuvišką hegzametro kūrinį Knygų mugėje skaitys apie tris šimtus žmonių iš visos Lietuvos.
Renginys pagal dienas suskirstytas į Bičiulių dieną, Ilgąjį penktadienį, Nekasdienių pasimatymų dieną ir Šeimos dieną.
Mugės rengėjai ir leidėjai lankytojams žada surengti susitikimus su daugybę daugiau ar mažiau žinomų lietuvių bei 30 užsienio autorių iš 13 šalių.
SIŪLO TURININGĄ KULTŪRINĘ PROGRAMĄ
Didžiausia ir svarbiausia knygų mugė Baltijos šalyse tęsia tradicijas ir šiemet siūlo įdomią, turiningą kultūrinę programą – kviečia pažvelgti į penkiolikos metų Mugės istoriją, diskutuoti, stebėti, atrasti, susitikti su autoriais, susipažinti su šiuolaikiniais užsienio ir lietuvių kūrėjais bei naujausiais leidiniais.
Joje, numatyti ilgieji mugės vakarai ir skaitymai Literatų svetainėje, koncertai, jaunos muzikos šventė, kūrybinės studijos Knygų šalis naujienos, meno parodos, diskusijos ir t.t.
Senųjų „Litexpo rūmų“ 1.1 salėje įsikūrusiame kelių šimtų vietų Knygos kino teatre suksis įvairių žanrų filmai, tiesiogiai susiję su rašytojų gyvenimu ir kūryba, pasaulyje žinomais klasikos kūriniais. Šiemet mugėje bus parodytos šešios pilnametražės vaidybinės juostos (trys iš jų lietuviškos), aštuoni dokumentiniai filmai apie rašytojus, trys animacinių filmų programos, vienas pilno metražo animacinis filmas. Prieš daugelį seansų vyks trumpi susitikimai su filmų ir knygų autoriais. Į Knygos kino salę įeinama be jokio papildomo bilieto.
MUGĖJE BUS IR ARCHITEKTŪRINIŲ AKCENTŲ
Mugėje bus ir architektūrinių akcentų. Pernai įvykęs Kauno architektūros festivalis KAFe ir žurnalas „IQ“ Vilniaus knygų mugėje pristato albumą „Kauno tarpukario architektūra“, vasario 21 dieną (penktadienį) 10 val. numatyta forumo diskusija „Miestas keičia mus: kaip mes prisidedame prie jo klestėjimo?“ (dalyvauja J.Vanagas, E.K.Staniūnas, A.Vyšniūnas, P.Juškevičius (VGTU leidykla „Technika“)), o 17 val. konferencijų salėje 3.2 bus diskutuojama apie architektūrą prie knygos „Ambraso architektų biuras. Darbai 1998–2014“ (kalbasi A.Ambrasas, A.Karalius, E.Parulskis ir J.Reklaitė („Lapas“)).
Bilietus į Vilniaus knygų mugę galima įsigyti Bilietų pasaulio prekybos taškuose bei interneto puslapyje. Atvykti į Vilniaus knygų mugę galima nemokamu autobusu nuo Arkikatedros stotelės. Autobusas į mugę ir iš jos kursuoja kas pusvalandį.
Bilietų kainos mugės metu: vienkartinis bilietas – 14 litų, vienkartinis bilietas moksleiviams, studentams ir senjorams – 10 Lt, keturių dienų bilietas – 35 Lt, keturių dienų bilietas moksleiviams, studentams ir senjorams – 25 Lt. Ikimokyklinio amžiaus vaikams įėjimas į mugę nemokamas.
Parengta pagal Vilniaus knygų mugės informaciją.