Vincas Kisarauskas – vienas įtakingiausių pokario lietuvių dailininkų, modernizmo klasikas, įrašęs reikšmingą puslapį Lietuvos dailės istorijoje. Rugsėjo 2 dieną Vilniuje atidaromoje parodoje Mažieji formatai rodomi jo mažųjų formatų tapybos darbai bei koliažai.
V.Kisarausko (1934–1988) kūryba savo laikmečiu buvo avangardinė, oponuojanti oficialiajai srovei, o dabar yra geidžiama ir paieškoma meno mylėtojų ir kolekcionierių. Rugsėjo 2 dieną (penktadienį) galerijoje Kunstkamera (Ligoninės g. 4, Vilnius) atidaromoje parodoje galima pamatyti jo mažųjų formatų tapybos darbus bei koliažus, sukurtus nuo 1965 iki 1987 metų.
Mažas formatas, miniatiūra – dažnai būna iššūkis kūrėjui, sudėtinga išraiškos forma. Kaip mažame formate sutalpinti, harmoningai sukomponuoti, spalviškai niuansuoti tai, ką nori pasakyti? Dažnai tai būna galvosūkio vertas uždavinys. Iš tikrųjų, mažas formatas tarsi lakmusas parodo menininko talentą ir meistrystę. V.Kisarausko atveju mažas formatas yra dvigubai sudėtingesnis uždavinys, kadangi jo plastika iš prigimties yra monumentali, ritmiška, reikalaujanti erdvės, netgi tuštumos. Esame įpratę matyti didelių formatų V.Kisarausko drobes.
Parodoje Mažieji formatai eksponuojama 80 darbų, kuriuose atrasime visas svarbiausias V.Kisarausko temas (Edipą, Antigonę), kompozicinius sprendimus bei spalvinius derinius. Galima pastebėti, kad dažnai mažame formate menininkas yra netgi drąsesnis, labiau ieškantis ir eksperimentuojantis, nei didžiuosiuose formatuose. Būtent mažuosiuose formatuose užgimsta temos ir motyvai, kurie vėliau perkeliami į programinius darbus. Šia prasme tai yra retrospektyvinė dailininko paroda.
Paroda galerijoje Kunstkamera veiks iki rugsėjo 30 dienos.
Parengta pagal galerijos Kunstkamera informaciją.