Laikinojoje sostinėje rengiama I Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Kultūros linija“. Jos dalyvius suburs aistra akcentuoti klasikines grafikos technikas ir atskleisti šiuolaikinio pasaulio istorijas ar reikšmes. Bienalėje dominuos spalvoti lino ir medžio raižiniai, šilkografija, oforto technika, mecotinta.
PARODAS ATIDARYS PERFORMANSAS
Kovo 26 dieną (ketvirtadienį) 16 val. M.Žilinsko dailės galerijoje (Nepriklausomybės a. 12, Kaunas) ir 17 val. Kauno paveikslų galerijoje (K. Donelaičio g. 16, Kaunas) vyks I Kauno tarptautinės grafikos bienalės „Kultūros linija“ pagrindinių parodų atidarymai. Bienalės atidarymo metu, 16:00 val. M.Žilinsko dailės galerijoje bus pristatomas audiovizualinis performansas MODUS. Jo kūrėjai kvies žiūrovą į kelionę laiku peržengiant ribą tarp istorinės dimensijos, dabarties ir ateities vizijos. Siūlomas pasaulio modelis ir jame veikiančios kintančios būsenos, performanse bus išreiškiamos trimis skirtingais emociniais dirgikliais – garsu, vaizdu, judesiu. Šis tarpdisciplininis projektas – tarsi prologas, trumpas pasakojimas apie pasaulio daugialypumą ir neišvengiamą jo cikliškumą. Performanso autoriai: audiovizualinio meno grupė „Bionics“, Kauno styginių instrumentų kvartetas, šokio teatras „Aura“, alternatyvios muzikos grupė „Sovijus“. Kovo 27 dieną (penktadienį) 18 val. galerijoje Homo Ludens (Žeimių g. 15, Jonava) vyks bienalę lydinčios Rolando Rimkūno ir Peeter Allik parodos atidarymas.
AKCENTAS – GRAFIKOS LINIJA
Linija – yra viena pagrindinių sudedamųjų dalių grafikos mene, tai pagrindas ir visa ko pradžia; dailininkui pasirinkus šią meno specifiką su linija reikia susigyventi, prie jos absoliuto reikia priprasti. Linija buvo naudota seniausiais laikais, jos išraiškos užtekdavo didžiausiems simboliams atskleisti. Tik iš linijos ypatybių žiūrėdami į grafikos meną mes atspėjame senąsias technikas ir jų grožį. Linija naudojama ir dabar, jos galia ir įtaka klasikinėse technikose nesumenko. Ji įgali sujungti meistro vis tobulinamą techniką su šių dienų kultūra taip, kad grafikos menas ne tik atskleistų grožį ar harmoniją, bet ir būtų aktualus, aštrus ir skaidrus šių dienų veidrodis.
Bienalėje dalyvaus Lenkijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Lietuvos menininkai: P.Allik, L.Bondare, K.Bożek, A.Cieślińska, M.Dūda, O.Dzhurayeva, G.Grendaitė, G.Heamagi (EE), V.Yahoudzik, Y.Yury, R.Kepežinskas, T.Krivenkova, M.Kurseva, T.Laaman, P.Liepa, B.Ostoja Lniski, B.Miga, K.Norvilaitė, H.Ożóg, L.Pujate, A.Ramūnaitė, R.Rimkūnas, R.Romanyshyn, E.Saladžius, G.Sietins, P.Smolnicki, Piotr Szurek, K.Tomalski, K.Vasiliūnas, E.Vertelkaitė, Ga.Vidrinskaitė, A.Węcławski.
PASKAITOS, EDUKACINĖS PROGRAMOS
Keletas dienų bus skirtos paskaitoms ir edukacinėms programoms, kuriose dalyvaus svečiai iš įvairių šalių. Visi norintys galės eksperimentuoti ir spausdinti grafikos lakštus.
Parodos veiks iki balandžio 26 dienos. Bienalės organizatorius Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyrius. Bienalės partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus, asociacija „Idėjų upė“, Jonavos kultūros centras, Šiaulių dailės galerija, LDS galerija „Meno parkas“.
Parengta pagal Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus informaciją.