„Žalgirio“ arenos pašonėje Kaunas planuoja statyti daugiafunkcį vandens sporto centrą. Arenos plėtra vadinamą naująjį statinį su 50 metrų ilgio baseinu žadama „paslėpti“ esamame Nemuno salos reljefe.
PLĖTROS PAGRINDAS – OLIMPINIS BASEINAS
Mokslo salos projektą jau ilgokai gaubiant tylai, Kaunas greta „Žalgirio“ arenos ėmė planuoti kitą didžiulį objektą – daugiafunkcį vandens sporto centrą. Kaip skelbia Kauno miesto savivaldybė, svarbiausiu šio vandens sporto centro akcentu bus tarptautinius reikalavimus atitinkantis 50 m ilgio, 10 takelių baseinas, greta kurio turėtų būti įrengtos 700 vietų tribūnos. Teigiama, jog statinys bus tiek fiziškai, tiek funkciškai bus sujungtas su 2011 metais čia pastatyta „Žalgirio“ arena.
Kauno savivaldybės išplatintame pranešime skelbiama, jog naujoji Kauno vandens sporto bazė leistų „Žalgirio“ arenoje rengti pasaulinio lygio vandens sporto varžybas. Tačiau šis daugiafunkcis vandens sporto objektas būtų skirtas ne vien sportininkų treniruotėms ir varžyboms, bet ir laisvalaikiui. Tam numatytas SPA kompleksas, maitinimo ir kitoms paslaugoms skirtos erdvės.
ŽADA IŠNAUDOTI RELJEFĄ IR ALTERNATYVIĄ ENERGIJĄ
Daugiafunkcį vandens sporto centrą Kauno Nemuno saloje projektuoja E.Miliūno studija, pagal kurios projektą buvo pastatyta ir pati „Žalgirio“ arena. Pasak šios studijos architekto Aurimo Ramanausko, baseiną ketinama integruoti į vakarinėje arenos pusėje esantį reljefą. „Siekiant maksimaliai išsaugoti Nemuno salos žaliuosius plotus, planuojamas statinys išnaudos esamą reljefą, kuris susilies su statiniu ir taps jo želdintu stogu. Tai bus parko statinys, nekartojantis gretimai esančių miesto pastatų formų. Pagrindinių baseino patalpų orientacija bus į pietų pusę, į Nemuną. Tai suteiks galimybes vasaros sezono metu baseino patalpas transformuoti į atviras lauko erdves“, – projektuotojų sumanymą dėsto architektas.
Beje, svarstoma galimybė šį baseino kompleksą papildyti lauko čiuožykla su stacionaria ledo šaldymo įranga, taip pat – įrengti krepšinio ir mini futbolo aikšteles, rūbines ir dušus Nemuno saloje sportuojantiems žmonėms bei vaikų žaidimų aikšteles.
Taip pat pranešama, kad šaltuoju metų laiku pastatui apšildyti galėtų būti naudojama geoterminė šilumą, o patalpų vėsinimui vasaromis – „pasyvus šaltis“ iš žemės. Svarstoma ir vandens šildymui pasitelkti termodinamines saulės baterijas.
Beje, sumanymas prie arenos Nemuno saloje statyti baseiną iki šiol nebuvo aptartas ar viešai pristatytas. Neaišku, kaip jis architektūriškai sąveikaus ir su Mokslo salos projektu.
Parengta pagal Kauno sav. informaciją.
Pav.: E.Miliūno studija.
Užpelkis
( 2018-02-13 )
Nupiešti ženkliai lengviau nei pastatyti… Gal darykim žingsnius pagal kelnių plotį. O tai paskui bus kaip toj dainoj: „Eina kolūkietis ant pečių grėblys…“
fuko
( 2018-02-09 )
Kažkaip nutylima sena idėja sujungti salą su kairiu Nemuno krantu. Trasa, kiek pamenu, buvo nupiešta nuo Mickevičiaus gatvės tilto skersai salą, ir į kitą pusę upės.
Važiuosim per baseiną ar išvis nevažiuosim?