Žinoma Lietuvos baldų kompanija „Narbutas International“ Ukmergės rajone planuoja naują korpusinių baldų gamyklą. Tikimasi, kad, pastačius gamyklą, „Narbutas International“ gamybiniai pajėgumai išaugs maždaug 3–4 kartus.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija su kompanija UAB „Narbutas International“ neseniai pasirašė stambaus investicinio projekto sutartį, pagal kurią planuojama pastatyti naują baldų gamyklą Ukmergės rajone. Projekto metu planuojama sukurti 300 naujų darbo vietų ir investuoti ne mažiau kaip 110 mln. eurų.
„Tai jau aštuoniolikta stambi investicinio projekto sutartis, kuri prisidės prie dar spartesnio Lietuvos ekonominio augimo. Įgyvendinus visas sutartis, numatoma sukurti daugiau kaip 4,9 tūkst. darbo vietų ir pritraukti daugiau kaip 1,51 mlrd. eurų investicijų“, – teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Projektas bus įgyvendintas Ukmergės rajono savivaldybėje – čia bus statoma moderni ir efektyviai veikianti korpusinių biuro baldų gamykla. Tai jau antroji kompanijos gamykla – pirmoji taip pat veikia Ukmergėje, o apie 97 proc. jos produkcijos eksportuojama.
„Džiaugiamės, kad naujosios gamyklos projektas ir investicijos sulaukė palaikymo valstybės mastu. Naujoji gamykla kompanijai ne tik leis toliau didinti savo pardavimus ir plėsti eksportą, bet ir prisidės prie mūsų regionų vystymosi“, – sakė Vitalijus Trakšelis, UAB „Narbutas International“ plėtros direktorius.
PILOTAS.LT žiniomis, naująją gamyklą „Narbutas International“ planuoja greta dabartinės. Šiuo metu ruošiamas projektas, o statybos turėtų prasidėti jau kitąmet.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengta ir nuo 2021 m. pradėta taikyti žaliojo koridoriaus iniciatyva leidžia kur kas lengviau ir greičiau įsikurti, o kartu suteikiamas ir valstybei svarbaus projekto statusas bei iki 20 metų laikotarpiu taikomas 0 proc. pelno mokesčio tarifas.
Šiais metais taip pat buvo supaprastintos stambiems projektams, kurie skirti neatidėliotiniems valstybės saugumo ir gynybos poreikiams užtikrinti, reikalingos su teritorijų planavimu, žemės sklypų formavimu ir statyba susijusios procedūros. Taip sudaromos sąlygos gynybos pramonės veiklą Lietuvoje pradėti per kuo trumpesnį terminą.
Be to, nuo liepos 1 d. įsigalios nauji stambiems projektams keliami reikalavimai, pagal kuriuos didelė įmonė turės sukurti nuo 20 iki 149, o kai investuojama Vilniuje, – nuo 20 iki 199 naujų darbo vietų ir užtikrinti, kad investicijų projektu sukurtų 20-ties naujų darbo vietų darbo užmokestis turės būti ne mažesnis kaip 1,25 savivaldybės, kurioje investuojama, vidutinio darbo užmokesčio.
Parengta pagal Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir PILOTAS.LT informaciją.
Pav.: Ekonomikos ir inovacijų ministerijos.