Vilniaus miesto savivaldybė pakvietė mokslininkus ir tyrėjus dalyvauti Vilniaus miesto istorijos tyrėjų konkurse ir gauti stipendiją.
PASKELBTA DAR DAUGIAU TEMŲ
Kaip teigia Vilniaus savivaldybė, stipendijos skiriamos Vilniaus miesto istorijos tyrimams. Paraiškas stipendijai pagal 2024 metų patvirtintas tyrimų temas gali teikti Lietuvos aukštųjų mokyklų, mokslinių tyrimų institutų, mokslinių tyrimų centrų, mokslo ir studijų institucijų bei kitų mokslo tyrimų srityje veikiančių organizacijų mokslininkai ir (ar) tyrėjai bei mokslininkų ir (ar) tyrėjų organizacijos. „Šiais metais Vilnius skelbia dar daugiau temų istorijos tyrėjams, o tai tik rodo kiek daug mūsų miesto istorijos sluoksnių dar neatidengti. Kviečiame tyrėjus atrasti tai, kas dar neatrasta“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros ir turizmo reikalų komiteto pirmininkė Kamilė Šeraitė-Gogelienė.
Vertinant paraiškas, atsižvelgiama į tai, kaip tyrimas atitinka temą, į tyrimo metodologiją, numatomų veiklų (plano) ir tyrimo sąmatos pagrįstumą, į stipendijos paraišką teikiančio mokslininko ir (ar) tyrėjo bei mokslininkų ir (ar) tyrėjų organizacijos kvalifikaciją, tyrimo rezultatų sklaidą ir prieinamumą, tyrimo ir jo rezultatų reikšmingumą Vilniaus miestui, numatomą tyrimo viešinimą.
PLANUOJAMA SKIRTI 45.000 EURŲ
Visiems tyrimams šiais metais planuojama skirti daugiausia lėšų per pastaruosius metus – iki 45.000 eurų. Maksimali stipendija vienam tyrėjui – iki 10.000 eurų.
Paraiškos Vilniaus miesto istorijos tyrėjų stipendijoms gauti teikiamos iki kovo 29 dienos (įskaitytinai).
Praėjusiais metais stipendijas laimėjo 7 tyrėjai: dr. Tomaš Božerocki (tyrimams apie Naujosios Vilnios istoriją), dr. Darius Baronas (tyrimui „Gedimino laiškai. Lietuvos sostinės Vilniaus atodangos“), doktorantė Vaida Ragėnaitė (tyrimui, skirtam Barboros Radvilaitės mito genezei), dr. Aelita Ambrulevičiūtė ( Naujamiesčio ir J.Basanavičiaus gatvės tyrimams) ir kt.
Parengta pagal Vilniaus savivaldybės informaciją.
Titulinė nuotrauka: S.Žiūros.