Vilniaus dailės akademijos Doktorantūros skyrius kartu su Dailės istorijos ir teorijos katedra pakvietė į viešą Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės prof. dr. Giedrės Jankevičiūtės paskaitą, skirtą Lietuvos dailei pirmosios sovietų ir nacių okupacijos metais. Menotyrininkė skaitys viešą paskaitą „Apie ką tyli paveikslai: Lietuvos dailė 1939–1944 m.“.
Vasario 29 dieną (ketvirtadienį) 17 val. Vilniaus dailės akademijos Doktorantūros skyriuje (Malūnų g. 3, Vilnius), 102 auditorijoje Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos proga įvyks prof. dr. (hp) Giedrės Jankevičiūtės vieša paskaita „Apie ką tyli paveikslai: Lietuvos dailė 1939–1944 m.“
Ką žinome apie pirmosios sovietų ir nacių okupacijos metų Lietuvos dailę? Kiek dailės kūriniai naudingi, siekiant suvokti Antrojo pasaulinio karo metų apimtos Lietuvos tikrovę, kokią tos tikrovės pusę atskleidžia? Kaip skyrėsi lietuviškąją ir lenkiškąją visuomenes atstovavusių dailininkų reakcijos į abi okupacijas? Ar dailininkai pajėgė išgyventi iš savo profesijos, kas ir kokiais keliais rėmė jų kūrybą? Kokios parodos vyko ir kokius jose eksponuotus kūrinius labiausiai vertino žiūrovai?
Apie visą tai išgirsime dailės istorikės, parodų kuratorės, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės prof. dr. (hp) Giedrės Jankevičiūtės paskaitoje.
Prof. dr. (hp) Giedrė Jankevičiūtė – dailės istorikė ir parodų kuratorė, Lietuvos kultūros tyrimų instituto Dailės istorijos ir vizualiosios kultūros tyrimų skyriaus vyriausioji mokslo darbuotoja, Vilniaus dailės akademijos profesorė. Dabartinių jos mokslinių interesų centre – okupuotų šalių meninė kultūra, kurią jį tiria gilindamasi į XX a. vidurio, tiksliau Antrojo pasaulinio karo metų laikotarpio (1939–1944), Lietuvos dailės ir meninį gyvenimą. Aukščiausias šalies kultūros apdovanojimas jai skirtas „už visuomenės kritinės atminties formavimą tarptautinio kalibro knygomis ir parodomis“.
Parengta pagal VDA informaciją.
Titulinis pav.: Adomas Galdikas, „Sušaudymas“, 1942 m., Lietuvos nacionalinis dailės muziejus.