Su vilniečio architekto Rolando Paleko kolektyvu dėl M.K.Čiurlionio koncertų centro projekto sutartį neseniai pasirašęs Kaunas paskelbė tarptautinį mokslo ir inovacijų sklaidos centro „Mokslo sala“ rangos konkursą. Nemuno slėnyje planuojami šiedu visuomeniniai Kauno objektai bei juos su Naujamiesčiu sujungsiantys du pėsčiųjų tiltai (arch. „KILD architektai“) žada išplėsti miesto centro visuomenės veiklos galimybes bei pastebimai pakoreguot dabartinius pėsčiųjų srautus.
RANGOVŲ PASIŪLYMŲ TIKIMASI IŠ VISO PASAULIO
PILOTAS.LT neseniai skelbė, kad Kauno savivaldybė pagaliau pasirašė sutartį su UAB „Paleko archstudija“ bei UAB „Baltic Engineers“ dėl M.K.Čiurlionio koncertų centro projekto. Vis dėlto pastarojo objekto projektavimas , PILOTAS.LT žiniomis, yra atidėtas neribotam laikui. Kol kas į priekį nejuda ir jo finansavimo reikalai. Nūnai pradėtas statyti ir tik pirmasis – mažasis – tiltas į Nemuno salą, kurio reikės pirmiausia „Mokslo salos“ projektui. Panašu, kad antrojo šalies miesto savivaldybė šiuo metu į pastarąjį visuomeninį objektą ((arch. „SMAR Architecture studio“, „G.Natkevičius ir partneriai“) ir koncentruojasi . Tai patvirtina ir ką tik paskelbtas tarptautinis „Mokslo salos“ rangovo parinkimo konkursas.
Pasak Kauno savivaldybės, ne tik įsibėgėja Karaliaus Mindaugo prospektą ir salą sujungsiančio naujo tilto statybos, bet ir Nemuno saloje į būsimą muziejų jau tiesiamos požeminės komunikacijos (vandentiekis, nuotekų bei centralizuoto šilumos tiekimo tinklai).
Atvirame tarptautiniame rangos darbų konkurse dalyvių laukiama iš viso pasaulio, o vokai su pretendentų pasiūlymais ir kitais dokumentais bus atplėšiami birželio 17-ąją.
Skelbiama, kad būsimas rangovas mokslo ir inovacijų centrą privalės pastatyti per 2 metus, o sutartį su statytoju tikimasi pasirašyti dar šiemet.
STATYBŲ FINANSAVIMAS – JAU PATVIRTINTAS
Tarptautinį architektūros idėjų konkursą Ispanijos ir Australijos kompanijos „SMAR Architecture studio“, pasitelkus vietos architektus iš „G.Natkevičius ir partneriai“, parengtas projektas išsiskiria bandymu pastatą integruoti į Nemuno salos aplinką.
Pranešama, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius jau pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtino finansavimą „Mokslo salos“ projektui. Bendra projekto vertė siekia beveik 28,6 mln. eurų, iš jų 18,2 mln. – Europos Sąjungos fondų lėšos. Tai rimta garantija, kad šis Kaunui bei visai Lietuvai reikšmingas objektas išvys dienos šviesą.
Lygiagrečiai vyksta Karaliaus Mindaugo prospektą ir Nemuno salą sujungsiančio tilto statybos. 57 metrų ilgio tiltas (arch. „KILD architektai“) bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, taip pat juo galės vykti aptarnaujantis transportas. Pasak Kauno savivaldybės Statybos valdymo skyriaus vedėjo Vigimanto Abramavičiaus, viskas vyksta pagal darbų grafiką – tilto pamatai jau įrengti, šiuo metu statomos atramos,
MOKSLO EKSPOZICIJĄ SUKŪRĖ LENKAI
Baigiamajame statybų etape bus pradėta muziejaus erdves užpildysiančios ekspozicijos gamyba. Jos koncepciją sukūrė didelę patirtį šioje srityje turinti Lenkijos kompanija „Multimedia Art & Education“.
„Mokslo salą“ sudarys nuolatinė ir laikina, kasmet atnaujinama ekspozicija, virtualių projekcijų erdvė ir mokiniams pritaikytos laboratorijos. Bendras plotas sieks 10.000 m². Interaktyviame centre lankytojai galės susipažinti su mokslo ir technologijų atradimais ir šių dienų pasiekimais.
Beje, Kauno Nemuno saloje prie „Žalgirio“ arenos jau suplanuotas statyti vandens sporto centras (arch. E.Miliūno studija“). šio 20 mln. vertės objekto leidimas statyboms, PILOTAS.LT žiniomis, jau yra išduotas.
Parengta pagal Kauno savivaldybės ir PILOTAS.LT informaciją.
niko
( 2020-06-05 )
Mano manymu, konkurse nugalėjęs projektas buvo labai geras,bet pritaikymas Toks įspūdis,kad iš žemės išlindo banalus paviljonas.
mnmn
( 2020-06-05 )
ar beprasme, nefunkcionali pompastika taps musu MOKSLO katedra?