Istorinius pastatus išpardavęs Kauno technologijos universitetas (KTU), už gautus pinigus kurs eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų centrą „M-Lab“. Planuojama, kad pastarasis universitetiniame miestelyje, studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje duris atvers 2022 metų pabaigoje.
TIRS, GAMINS, DEMONSTRUOS
KTU su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) neseniai pasirašė „Fizinių ir technologinių mokslų eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų centro „M-Lab“ iš Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto sutartį, kurio vertė – 6,555 mln. eurų. „M-Lab“ laboratorijų centrą numatyta atidaryti 2022 metų pabaigoje studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje.
Projektas yra skirtas užtikrinti technologinės-eksperimentinės bei inovacijų veiklos plėtrą, orientuojantis į Lietuvos bei užsienio verslo ir viešojo sektoriaus poreikius, taip pat prisidedant prie studijų bei mokslo integracijos rengiant aukštos kvalifikacijos fizinių ir technologinių mokslų specialistus ir tyrėjus.
Vienas iš būsimo „M-Lab“ laboratorijų centro tikslų yra modernių eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų sukūrimas. „M-Lab“ laboratorijų centre bus galima vykdyti mokslinius tyrimus, kurti, gaminti ir demonstruoti prototipus. Centre taip pat bus įkurtos 24 val. per parą veikiančios kūrybinės erdvės jauniesiems tyrėjams. Centre veiksiančios laboratorijos turės skirtingas MTEPI kompetencijas (informatikos inžineriją, elektroniką, aplinkos inžineriją, biochemiją, biomechaniką, inovacijas ir antreprenerystę, pramoninį dizainą ir kitas mokslo kryptis), tačiau bus vieningai orientuotos į žmogaus gyvenimo kokybės gerinimo sprendimus bei mokslinių tyrimų stiprinimą per dirbtinį intelektą.
GRINDŽIA GLOBALIA PATIRTIMI
KTU iniciatyva sukurti eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų centrą pagrįsta globalia patirtimi. Pirminę tokio centro veiklos koncepciją įkvėpė garsaus pasaulyje Masačusetso technologijos instituto (JAV) pavyzdys: tarpdisciplininių tyrimų laboratorija „MIT Media Lab“, kuri buvo įkurta dar 1985 metais.
Beje, prieš 5 metus KTU miestelyje atidarytas Mokslo, studijų ir verslo centras (arch. G.Janulytė-Bernotienė, R.Lydytė ir E.Klinavičius) – KTU Slėnis – tapo ne tik vienu ryškiausiu verslo ir mokslo bendradarbiavimo, bet ir Lietuvos mokslo architektūros įvykiu.
Parengta pagal KTU ir PILOTAS.LT informaciją.
Titulinė nuotrauka: KTU Slėnis (arch. G.Janulytė-Bernotienė, R.Lydytė ir E.Klinavičius) Foto: ©PILOTAS.LT