Žmonės seniai pastebėjo, kad apdeginus medį, jo atsparumas drėgmei ir ilgaamžiškumas, ženkliai padidėja. Tačiau ilgus šimtmečius architektūroje ši technologija buvo naudojama menkai. Tuo tarpu rimtesni muzikantai seniai žino, kad „skrudintos medienos“ gitaros – ekskliuzyvas, skambantis gosliai ir tarnaujantis ilgai. Visgi termomediena rado kelią ir į architektūrą.
Kompanija Brolis Timber dirba su suomiška termomediena ir ketina su puikiomis jos sąvybėmis ir galimybėmis supažindinti Kauno architektus šį ketvirtadienį 16:00, Kauno Architektų namuose (Vilniaus g.22).
Statybų sezonui prasidedant, dalykinis seminaras – puiki proga architektams susipažinti su suomiška „Luna Wood“ termomediena. Dideliu karščiu ir garais apdoroti šiaurietiškos pušies ir eglės gaminiai beveik nesitraukia ir nesikraipo, ilgiau išlaiko naujumo įspūdį. Kaip žinia, terminis apdorojimas negrįžtamai paveikia medienos savybes ir ji tampa itin patvaria, tuo pačiu išsaugodama natūralią išvaizdą.
Lietuvoje per pastaruosius metus atsirado pastatų su termomedienos fasadais, iš kurių bene žymiausias Valakampiuose (Vilnius) architekto A.Ambraso realizuotas menų inkubatorius „Rupert“. PR