Anykščių rajono savivaldybės administracija ėmėsi tvarkyti chaotiškai po II Pasaulinio karo susiformavusią miesto centro teritoriją dešiniajame Šventosios krante, greta autobusų stoties. Čia ketinama esmingai pertvarkyti teritoriją ir suformuoti aktyvią, kokybišką visuomeninę erdvę.
Kaip portalą PILOTAS.LT informavo Anykščių vyr.architektė Daiva Gasiūnienė, spalio pabaigoje bus paskelbtas atviras architektūrinis konkursas, o su Techninių specifikacijų projektu Nr.256357 Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje galima susipažinti jau dabar.
Anot D.Gasiūnienės, Anykščių savivaldybė numato vykdyti apleistos teritorijos ir pastatų Tilto gatvėje konversiją, sukuriant vietinių produktų prekyvietę, socialinio ir bendruomeninio verslo ir paslaugų klasterio infrastruktūrą. Numatoma iš esmės pertvarkyti autobusų stoties prieigų viešąsias erdves ir pritaikyti bendruomenės bei turistų reikmėms buvusį prekybos paviljoną.
KONKURSINĖ TERITORIJA – RAKTINĖ DEŠINIAJAME KRANTE
Kaip žinia, Anykščių miestas įsikūręs raiškiame gamtiniame kraštovaizdyje ir dar pakankamai mažai pažeistas urbanizacijos. Anot Anykščių vyr.architektės, konkursinė teritorija yra gerai apžvelgiama įvažiuojant į Anykščių miestą nuo Ukmergės. Ji yra šalia vienos pagrindinių miesto gatvių, raiškiame reljefe ir galėtų tapti reprezantatyvia “miesto vartų” erdve.
Teritorija yra Anykščių miesto istorinėje dalyje, Anykščių senamiesčio urbanistinio
draustinio zonoje, Anykščių regioniame parke. Šalia konkursinės teritorijos išsidėstę miestui svarbūs kultūros paveldo objektai, Šventosios upė, raiški miesto infrastruktūra.
Šiuo metu teritorija, anot D.Gasiūnienės, yra negyvybinga ir visiškai neatitinka kurortinei vietovei keliamų reikalavimų. Jos atnaujinimas pakeltų bendrą miestovaizdžio estetinę vertę, sukurtų patrauklią, socialiai aktyvią viešąją erdvę su užstatymu, pritaikytu bendruomeniniam naudojimui.
PRASTAS KAIMYNINĖS UKMERGĖS PAVYZDYS PERSPĖJA
Anykščiai tikisi iš architektūrinio konkurso idėjų, stiprinančių miesto tapatumą ir kuriančių šiuolaikišką, harmoningą dermę su vertingomis gretimybėmis.
Belieka tikėtis, kad Anykščiai nenueis kaimyninės Ukmergės keliu, kuri ką tik „prasuko“ miesto centro (Kęstučio aikštės, Draugystės skvero, Pilies parko) renovacijos architektūrinį konkursą išrinktiesiems. Negana to, kad konkursas buvo atvirai protekcionistinis stambių institutų atžvilgiu (iš dalyvių reikalauta 265.000 eurų metinės apyvartos, banko garantijos ir pan.) ir vyko užslaptinus vertinimo komisijos narius (ir jų kompetenciją). Tačiau ir svarbiausią miesto dalį nagrinėjančių projektų eksponavimui buvo skirtos vos trys dienos.
op
( 2015-10-13 )
Atsiprašau, suklydau ir nepelnytai nuvertinau. Subtilus darbas kuriuo net Jurg Conzett didžiuotųsi. Mane papirko steam punk’inės detalės: http://poilsisanyksciuose.lt/files/imagecache/670×150/files/IMG_0157.JPG
Paulius to op
( 2015-10-13 )
Op, pasakykite prašau, kodėl Lajų takas yra architektūros sektoriaus gėda?
JPN to mnmn
( 2015-10-13 )
Kiekviena proga rėkiama-daugiau savivaldos!!!! Štai jums ir daugiau savivaldos…..
op
( 2015-10-13 )
Lajų takas yra turizmo sektoriaus džiaugsmas ir architektūros sektoriaus gėda, nes rezultatas estetiniu požiūriu yra švelniai tariant nuviliantis.
Julius
( 2015-10-13 )
Zenonai, o kuo Jums netinka Lajų takas?
mnmn
( 2015-10-12 )
mano ziniomis cia minimas konkursas Ukmergeje baigesi tragiskai. nepateikta ne vieno projekto.
ar to dar nepakanka, kad butu baigta zaisti su tais viesuju pirkimu marazmais. niekam nereikalingos, bevertes konkursu imitacijos ir tiek.
Zenonas
( 2015-10-09 )
Jeigu bus toks rezultatas kaip su laju taku, geriau tegul palieka viska kaip yra.