Kazachstane ką tik apdovanoti geriausių architektūros projektų autoriai. Tarp naujai įsteigto architektūros apdovanojimo „Kazakhstan Architecture Award“ pirmųjų laureatų garbinga vietą užima lietuvių architektas Rolandas Kliučinskas, kurio biuro darbai pripažinti geriausiais net 3 kategorijose. Kazachstano architektūros apdovanojimą įsteigė žurnalas „Forbes Kazakhstan“.
SUSKATO PAŽYMĖTI ARCHITEKTŪRĄ
Tarptautinei parodai „Astana EXPO-2017“ besiruošiantis Kazachstanas vis daugiau dėmesio skiria architektūrai. Artėjanti pastaroji paroda žurnalą „Forbes Kazakstan“ ir paskatino įsteigti pirmąją Kazachstano architektūros premiją „Kazakhstan Architecture Award“. Šis apdovanojimas turėtų padėti atskirose nominacijoje išskirti ir pažymėti geriausius Kazachstano miestų projektus.
Architektūrinių apdovanojimų vakaras buvo surengtas Almatos klube „Seven“, kur vyksta klubo „Forbes Club“ susirinkimai. Apdovanojimo tarptautinė žiuri buvo sudaryta iš architektūros, plėtros ir nekilnojamojo turto ekspertų.
UŽ INTERJERĄ, EKOLOGIJĄ IR VILĄ
Geriausio visuomeninio pastato kategorijoje geriausiais buvo pripažinti Mokinių kūrybos rūmai (korporacija „Bazis A“). Na, o kategorijoje „Geriausias visuomeninis interjeras“ triumfavo šiuolaikiškas Azijos restoranas „East“, suprojektuotas biuro „Almaty Vilnius Architects“, vadovaujamo Kazachstane dirbančio lietuvio architekto R.Kliučinsko. Jo architektų biuras specialiomis statulėlėmis apdovanotas ir už medine Almatos kavinę „Ldinka“, laimėjusia kategorijoje „Geriausias ekologiškas dizainas“ bei privatų namą „Luxury House“, nugalėjusį kategorijoje „Geriausia vila“.
Apdovanojimuose „Kazakhstan Architecture Award 2015“ taip pat buvo paskelbti nugalėtojai kategorijose „Geriausias privatus interjeras“ ir „Geriausias gyvenamasis kompleksas“. Pastarojoje kategorijoje nugalėjusio projekto „Esentai Apartments“ plėtotojams iš kompanijos „Global“ atiteko ir apdovanojimų konkurso Didysis prizas.
LIETUVIŲ ARCHITEKTAI KAZACHSTANE JAU ŽINOMI
Šiuolaikišku architektūros veidu vis labiau besirūpinantis Kazachstanas yra palyginti atviras užsienio architektūrinėms pajėgoms. Čia projektuoja seras Normanas Fosteris (Didžioji Britanija) ir kitos architektūros žvaigždės, o kai kurie pastatai atrodo kone futuristiškai. Tačiau šioje Azijos šalyje jau gerai žinomi ir lietuvių architektai. Prieš kelerius metus firmų JAD ir „Architektūros linijos“ komanda (arch. S.Pamerneckis, G.Čaikauskas, T.Mazuras, E.Geštautaitė, V.Pliadis, K.Tyla, A.Palšytė) laimėjo Kazachų dramos teatro, o „Trys A.M.“ su G.Klimavičiaus projektavimo firma „SUTI“ (arch. K.Reimeris, A.Garšvaitė Reimerienė, S.Norviliūtė Majerienė, G.Klimavičius, M.Nekrošius, A.Siaurusaitytė Nekrošienė) – Rusų dramos teatro tarptautinius projektų konkursus. Lietuvių architektai yra laimėję premijas ir kituose tarptautiniuose konkursuose. Jie buvo pakviesti ir į Astanoje vykusį IX miestų statytojų sąjungos forumą „Kazachstanas – 2010“.
Iš Kauno Žaliakalnio kilusio architekto Rolando Kliučinsko ir jo biuro „Almaty Vilnius Architects“ triumfas pirmuose Kazachstano architektūros apdovanojimuose „Kazakhstan Architecture Award 2015“ dar labiau išgarsino mūsų architektūrines pajėgas šioje itin sparčiai besistatančioje šalyje.
Parengta pagal „Forbes Kazachstan“ ir PILOTAS.LT informaciją.
ZV
( 2015-05-07 )
Skaitau, kad architektas yra vienas geriausiu savo salies ambasadoriu. Dziugu, kad Kazachstanas pradeda is naujo mokytis Lietuvos varda deka ir R.Kliucinsko architekturos.
Kęstutis
( 2015-05-07 )
Gal Rolandas sugebės padengt 18000 eur skolą? Dokumentai pas advokatus, bet Rolando nespaudžiau.
vataip
( 2015-05-07 )
Pirmą kartą išgirdau apie tokį architektą,ačiū Pilotui. Iki šiol maniau,kad žymiausias Lietuvos architektas yra ponas Užpelkis….
mnmn
( 2015-05-07 )
pagarba!