Po Kauno savivaldybėje surengtos specialistų ir visuomenės diskusijos Laikinosios sostinės politikai pritarė sprendimui organizuoti Kauno pilies atkūrimo trečiąjį etapą. Planuojama, kad šie darbai bus finansuojami ES lėšomis.
Kauno piliavietėje yra įvykdyti 1-ojo ir 2-ojo pilies atkūrimo etapo darbai (arch. K.Mikšys). Kauno miesto taryba ketvirtadienį bendru sutarimu pritarė Kauno pilies atkūrimo trečiajam etapui. Po pastarojo Kauno miesto tarybos sprendimo bus organizuojami projektavimo ir tyrinėjimo darbai, siekiant gauti paramą iš 2014-2020 m. ES finansinės perspektyvos.
Nors konkretūs architektūriniai sprendiniai bus detalizuoti rengiant techninį projektą, jau dabar sutariama, kad 3-iojo pilies tvarkymo etapo metu bus atkuriamas pietvakarinis bokštas ir gynybinė siena. Dar vienas svarbus laukiantis darbas – Kauno pilies bastėjos patalpų atkūrimas.
Šiuo metu bastėjoje yra naudojama apie 50 m² ploto patalpų, o 3-iojo pilies tvarkymo etapo metu būtų galimybė atkurti dar 500 m² ploto. Tam pritarė ir šią savaitę Kauno miesto savivaldybėje vykusioje diskusijoje dalyvavę visuomenės atstovai, architektai ir istorikai. Diskusijoje taip pat buvo sutarta surengti bendrą mokslinę konferenciją, į kurią būtų pakviesti žymūs istorikai bei kitų sričių specialistai iš Vokietijos, kurioje apie Kauno pilį turėtų būti nemažai išlikusios archyvinės medžiagos.
Parengta pagal Kauno savivaldybės informaciją.
ZV
( 2013-10-25 )
„diskusija“ – nejuokink, pilote.
Užpelkis
( 2013-10-25 )
Atstatyti visą besąlygiškai. Ir nereikia tų begalinių diskusijų, kuriose dalyvauja nusipelnę senukai, nesusigaudantys dabartyje. O dabartis tokia, kad pasaulyje vyrauja „žioplynėjantysis turizmas“. Tai toks reiškinys, kai visi važiuoja visur, vaikšto, dairosi, žiaumoja, geria pepsi-colą, spokso ir fotografuoja viską paeiliui. Niekas neklausia ir niekam absoliučiai neįdomu, ar ta pilis buvo, ar ji atstatyta, ar pastatyta ir pagal kokią konvenciją – Venecijos ar Balbieriškio. Svarbu į kažką paspoksuoti, o po to eiti toliau. Turėtu Kaunas pilį – galėtu turistus traukti. dabar griuvesius vadinti pilimi galime tik mes – jokiam vokiečiui ar čekui, tai jokia ne pilis. Tai tik griuvėsiai ir nėra čia ką žiūrėti. Ir atstatyti reikia iš akmenų, o ne daryti tokią pornografiją kaip dabar. Valdovų rūmai Vilniuje žiaurus pvz. kaip neturi būti – šiuolaikinės durys lauke, eskalatoriai kieme ir t. t. Buvau pašiurpęs kai pirmą kartą apsilankiau. Trūksta tik „Maximos“ apatiniame aukšte kur bilietų kasos – žmogus apžiūrėtu rūmus, nusipirktu bulkos, grietinės, alaus ir eskalatoriumi pakilęs lauk, laimingas keliautu namo…
Treniota
( 2013-10-25 )
Šaunuoliai, reikia atstatyti visa Kauno pilį. Griuvėsiai nėra autentika. Pilies atstatymas simbolizuos mūsų pagarbą savo miestui ir jo praečiai. Tai bus puikus traukos centras. Ir nieko nėra blogo kai greta išlikusių statybinių medžiagų bus matomos ir šiuolaikinės, tai tik dar labiau pabrėš mūsų pagarbą savo istorijai.