Lietuvos kinematografininkų sąjungoje tęsiami susitikimai iš ciklo „Istorijos atspindžiai kine: šešios kasdienybės“. Ketvirtajame renginyje bus diskutuojama bei rodomos ištraukos apie Vilnių iš sovietinių propagandinių kronikų „Tarybų Lietuva“.
Po Antrojo pasaulinio karo ištuštėjęs ir apgriautas Vilniaus miestas pradėjo naują gyvenimą – kaip okupuotos šalies sostinė. Per okupacijos dešimtmečius senąjį miestą apsupo nauji gyvenamųjų daugiabučių rajonai, pridygo pramonės gamyklų, keitėsi centro veidas. Kokius pokyčius Vilniui atnešė vadinamoji sovietinė modernizacija ir kaip sovietai elgėsi su miesto paveldu – apie tai bus rodoma ir kalbama rugsėjo 12 dieną (ketvirtadienį) 18 val. kino vakare Lietuvos kinematografininkų sąjungoje (Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje. Durų kodas – 15).
Ciklo kuratorius Tomas Vaiseta kalbins Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dėstytoją, istorikę dr. Mariją Drėmaitę.
Įėjimas nemokamas.
Kino peržiūrų ciklą „Istorijos atspindžiai kine: Šešios kasdienybės“ Lietuvos kinematografininkų sąjunga rengia kartu su Lietuvos centriniu valstybės archyvu. Kino kronikų įrašai peržiūrai paimti iš šio archyvo Kino ir foto dokumentų skyriaus.
Parengta pagal organizatorių informaciją.