images_straipsniu_foto_2609_rohe_pa_130800_e01_xxx

ARCHITEKTŪRINIAI KAUNO VIRPESIAI://KAFe ĮTRAUKS Į ARCHITEKTŪROS RENGINIŲ SŪKURĮ

Iki šiol pavydžiai dairėmės ne vien į Barseloną, rengiančią Pasaulio architektūros festivalį WAF bei Mies van der Rohe apdovanojimus, bet ir į Taliną, kuriame prieš porą metų pradėta rengti Talino architektūros bienalė TAB. Tačiau užsienio kolegoms jau nuo šių metų, atrodo, galėsime pažvelgti tiesiai į akis. Mat ateinantį pirmadienį (rugsėjo 2 dieną) Laikinojoje sostinėje įsisuka šalyje dar neregėto masto architektūros įvykis – prasideda pirmasis Kauno architektūros festivalis KAFe, rengiamas architekto Gintaro Balčyčio ir jo bendraminčių kolektyvo.

FESTIVALIS PRASIDĖS LAISVĖS ALĖJOJE

Pasak organizatorių, Kauno architektūros festivalis KAFe numatytas kaip reguliarus tarptautinis profesinis-edukacinis architektūros renginys, kuris Kaune vyks kas 2-3 metai. Pagal sumanymą, Lietuvos ir Kauno gyventojams, o taip pat – architektūros profesionalams skirtas festivalis turėtų demonstruoti šios meno šakos reikšmę šalies kultūrai bei ekonomikai. Panašiu laiku kaip ir Europos vyrų krepšinio čempionatas prasidėsiantis renginys už pirmąjį truks gerokai ilgiau – net iki spalio 30 dienos. Šalies ar net viso regiono architektūrinio gyvenimo epicentru Kauną ketinantis paversti įvykis – pirmasis plataus masto architektūros renginys ne tik Laikinojoje sostinėje, bet ir Lietuvoje. Festivalio šių metų pagrindinė tema – „Istoriniai miestų centrai bei jų ryšys su upėmis“. Festivalyje KAFe 2013 iš viso numatyta apie 40 įvairių renginių – parodų, paskaitų, diskusijų, ekskursijų ir t.t.

Į RENGINIŲ SŪKURĮ ĮTRAUKS IŠ KARTO

Architektūros dvelksmą kauniečiai bei miesto svečiai turėtų pajusti jau pirmąją festivalio dieną – mat rugsėjo 2-ąją jis prasideda pačiu „matomiausiu“ savo akcentu – projektu „Laisvės impulsai“, pasiryžusiu įtraukti net ir menkai besidominčius architektūra. Pagal festivalio programą, pagrindinėje Kauno gatvėje – Laisvės alėjoje – 2 mėnesius bus eksponuojama apie 30 stendų, pristatančių jaunųjų architektų šmaikščias ar provokuojančias vizijas, skirtas pasirinktiesiems Kauno pėsčiųjų gatvės statiniams. Tikimasi, kad tai pažadins visuomenėje bei tarp architektūros profesionalų platesnes diskusijas, verčiančias pergalvoti Laisvės al. vertę bei ateitį.

Festivalio metu įvairūs architektūriniai akordai vėliau nuskambės Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje, Verslo lyderių centre BLC, „Pramprojekto“ pastate, Kauno technologijos universiteto Mokslo ir inovacijų centre, „Žalgirio“ arenoje.

Festivalis KAFe 2013, vos prasidėjęs, į savo renginių sūkurį architektūros mylėtojus žada įtraukti iš karto.

PRASIDĖS PARODOMIS, PASKAITOMIS, DISKUSIJOMIS

Rugsėjo 3 dieną (antradienį) po spaudos konferencijos „Žalgirio“ arenos mažajame amfiteatre įvyks įmonės „Miesto planas“ vadovo architekto E.Barzdžiuko paskaita „Aukštybiniai pastatai Kaune: mada ar būtinybė?“. Žadama pristatyti aukštybinių pastatų mieste vizijas bei diskutuoti šia aktualia miesto ateičiai tema.

Tą pačią dieną 18 val. bus atidaryta ir architekto A.Sprindžio architektūros paroda. Beje, ji bus eksponuojama paties autoriaus suprojektuotame „Miestprojekto“ pastate, kuris prieš kelerius metus buvo pavestas Verslo lyderių centru (BLC).

Rugsėjo 4 dieną 18 val. numatytas architekto A.Paulausko jubiliejinės akvarelės parodos atidarymas „Pramprojekto“ pastate, Vienybės aikštėje. O rugsėjo 9 dieną 16 val. Kauno miesto savivaldybėje bus galima išgirsti aktualią paskaitą „Verslo dalyvavimas miesto pakrančių vystyme“, skaitomą V.Callisterio (Didžioji Britanija).

Rugsėjo 12 dieną „Žalgirio“ arenos mažajame amfiteatre taip pat numatyta viena iš Architektūros [pokalbių] fondo organizuojamo ciklo paskaitų.

DIDŽIAUSIAS ĮVYKIS – PARODA „MIES VAN DER ROHE 2013“

Rugsėjo 13-ąją nuskambės bene ryškiausias pirmojo Kauno architektūros festivalio akordas. 18 val. „Žalgirio“ arenos mažajame amfiteatre bus atidaryta paroda „Mies van der Rohe apdovanojimas 2013“, neseniai besilankiusi Milano trienalėje. Tai ypatingas įvykis ne vien Kaunui bei festivaliui KAFe, bet ir visai šalies architektūros bendruomenei. Mat, Mies van der Rohe fondo įsteigta architektūros premija – pagrindinė ir prestižiškiausia ES premija moderniosios architektūros srityje. Kas dveji metai visos ES šalys į Barseloną šiai premijai deleguoja savo architektūros kūrinius, o autoritetinga tarptautinė žiuri išrenka laureatus bei atrenka 40 geriausių Europos architektų darbų keliaujančiai architektūros parodai bei katalogui. Fondo skiriami apdovanojimai – Mies van der Rohe prizas (60.000 eurų ) ir Mies van der Rohe Jaunojo Architekto prizas (20.000 eurų).

Kaip žinia, šiemet geriausiu Europos architektūros objektu buvo pripažintas Reikjaviko koncertų ir konferencijų centras „Harpa“ (arch. „Batteríid Architects“ ir „Henning Larsen Architects“ bei „Studio Olafur Eliasson“). Specialusis jaunojo architekto apdovanojimas atiteko M.Langaritai ir V.Navarro už „Nave de Música Matadero“ Madride (Ispanija). Beje, šiemet Mies van der Rohe apdovanojimams sukanka 25 metai.

Parodoje „Mies van der Rohe apdovanojimas 2013“ bus eksponuojami didelio formato parodiniai planšetai, kuriuose puikuosis 40 geriausių šių metų konkursui pateiktų darbų. Šią ekspoziciją taip pat papildys ankstesnių metų geriausių pastatų maketai. Beje, Lietuvos atstovai iki šiol taip ir nėra patekę į atrinktųjų tarpą, o pati paroda – dar nėra eksponuota Baltijos šalyse. Jos atvežimas – didelis festivalio organizatorių pasiekimas. PILOTAS.LT žiniomis, ši festivaliui atsieis itin brangiai – per 100.000 litų.

ATIDUOS DUOKLĘ TARPUKARIO ARCHITEKTŪRAI

Iš svarbių festivalį KAFe 2013 reprezentuojančių parodų taip pat būtina paminėti skirtąją Kauno tarpukario architektūrai. Šios parodos tikslas – patraukliomis vaizdo priemonėmis (Lietuvos visuomenei bei užsienio svečiams pristatyti dvidešimtojo amžiaus 3-iajame ir 4-ajame dešimtmečiais Lietuvoje ir ypač Kaune sukurtos moderniosios architektūros objektus kaip neabejotiną to meto kultūros ir meno pasiekimą. Per 20 metų jaunos valstybės architektai sugebėjo darniai įsilieti į Europos architektūros kontekstą, reprezentavo Lietuvą puikiais architektūriniais pasiekimais ir tuo kūrė Lietuvos, kaip modernios valstybės, įvaizdį Europoje. Šio turtingo architektūrinio paveldo išsaugojimas, dokumentavimas ir visuomenės adekvatus informavimas bei bandymas sužadinti visuomenės savireflekcijas ir pasididžiavimą turimu architektūriniu turtu yra šio projekto prioritetas.

Tarpukario architektūros parodą sudarys apie 40 aukštos kokybės parodinių planšetų. Taip pat bus išleistas reprezentacinis Kauno tarpukario architektūros albumas, kuriame bus pristatyta apie 70 žymiausių apžvelgiamo laikotarpio architektūros objektų.

RODYS ŠIUOLAIKINIUS ARCHITEKTŪROS PASIEKIMUS

Taip pat reikėtų paminėti spalio 1 dieną 18 val. VDU Centrinių rūmų Didžiosios salės fojė atidaromą architektūros parodą „Lietuvos architektų darbai tarptautiniuose architektūros konkursuose“. Lietuvos architektai gana dažnai dalyvauja tarptautiniuose architektūros konkursuose, tačiau, jei projektai nebuvo pažymėti konkurso organizatorių, šie darbai viešojoje erdvėje dažniausiai nepasirodo. Šia paroda siekiama paviešinti didelį ir įdomų Lietuvos architektų kūrybinį potencialą bei jų pastangas varžytis globalioje architektūros rinkoje.

Spalio 18 dieną 18 val. „Žalgirio“ arenoje įvyks tarptautinės studentų baigiamųjų darbų parodos-konkurso atidarymas. Tai aukštųjų mokyklų architektūros studentų – bakalaurų ir magistrų – baigiamųjų darbų paroda konkursas Kauno miesto centrinės dalies temomis: Nemuno slėnio urbanistinis vystymas, upių krantinių integravimas į bendrą centrinės miesto dalies audinį , teritorijų planavimo ir architektūrinių idėjų vystymo koncepcijos tarp Čiurlionio ir Vytauto tiltų – teritorijų tarp PC „Akropolis“ ir „Pieno centro“ kvartalo dešiniajame krante, Žemosios Fredos teritorijų urbanistinis vystymas bei architektūra kairiajame krante.

Festivalio KAFe 2013 programoje numatytos ir žinomų šalies architektų A.Ambraso (atidarymas – rugsėjo 17 d., VDU), R.Paleko (spalio 8 d., VDU) ir G.Janulytės-Bernotienės (atidarymas – spalio 22 d. KTU Mokslo inovacijų centras) studijų darbų parodos.

STIPRUS RYTIETIŠKAS AKCENTAS

„Žalgirio“ arenoje taip pat veiks projekto „Rytai – Rytai 4“ paroda. Į šią parodą pateko 10 šiuolaikinių architektų darbų, įgyvendintų per pastaruosius 2-3 metus visoje Lietuvoje. Čia taip pat bus eksponuojami 9 japonų architektų projektai.

Pratęsiant rytų temą, numatytos Japonijos-Lietuvos architektų viešosios paskaitos – simpoziumas. Tikimasi, kad į Kauną taip pat atvyks architektas Ryue Nishitzawa iš pasaulinio garso architektūros dueto SANAA. Žymusis svečias planuoja perskaityti paskaitą (rugsėjo 27 d. 17 val.), kuri turėtų žadinti ypatingą šiuolaikinės architektūros mylėtojų bei šios srities profesionalų susidomėjimą.

Festivalyje yra numatytos bendros lietuvių ir japonų studentų kūrybinės dirbtuvės, kurios turėtų vykti 3 dienas. Jų tema – „Miestas ir upė“.

Festivalio „KAFe 2013“ programoje – ir žinomų užsienio architektų 5 paskaitų ciklas architektams, studentams bei gyventojams viešinant inovatyvią patirtį miestų centrų vystymo bei jų sąlyčio su upėmis svarbai akcentuoti. Šis projektas vykdomas kartu su Architektūros [pokalbių] fondu. Taip pat bus skaitomos paskaitos apie Kauno bendrąjį planą (G.Šimkūnas), naujosios architektūros atsiradimą istorinėse erdvėse (architektūrologas V.Petrulis), bus pristatoma automobilių išdėstymo aikštelių schema Kaune ir pan. Architektūros bei urbanistikos temomis vyks įvairios diskusijos.

VYKS ARCHITEKTŪROS TURAI

Festivalio KAFe 2013 programoje yra numatyti ir 2 architektūros turai – paskaita-ekskursija „Karinė architektūra Lietuvoje“ ir architektūrinė ekskursija „Progresyvioji Kauno architektūra“ – kurie supažindins su dviem skirtingais Kauno veidais. Spalio 5 dieną 12 val. numatytos paskaitos-ekskursijos „Karinė architektūra Lietuvoje“ (gidė – paveldosaugininkė R.Kilinskaitė) metu bus pristatyta karinės paskirties architektūros raida nuo pirmųjų gynybinių įtvirtinimų atsiradimo iki šiuolaikinių gynybos modelių. Po paskaitos trumpos ekskursijos metu, dalyviai bus supažindinami su Kauno tvirtovės gynybine architektūra.

Pagrindinis rugsėjo 28 dieną 12 val. rengiamos ekskursijos „Progresyvioji Kauno architektūra“ (gidai – architektūrologai K.Rudokas, P.T.Laurinaitis) tikslas – pažvelgti į architektūros progresyvumą per istorinės retrospektyvos pjūvį, pradedant nuo Kauno pilies ir baigiant „Žalgirio“ arena. Ekskursijos metu bus stengiamasi apžvelgti progresyviausius įvairių laikotarpių Kauno miesto centrinės dalies pastatus, įvertinti jų svarbą tiek jų sukūrimo laikmečiui, tiek šiuolaikiniame sociokultūriniame kontekste.

ŽINGSNIS Į ARCHITEKTŪROS AUKŠČIAUSIĄJĄ LYGĄ

KAFe 2013 – neabejotinai didžiausias įvykis šalies architektūroje šiemet, o gal – ir per visą pastarąjį dešimtmetį. Dėl jo pagrindinių akcentų bei programoje numatytų renginių įvairovės bei įvairiaplaniškumo negali nesižavėti organizatorių nuveiktu darbu bei pasiaukojimu. Tuo labiau, jei žinai, jog tokiam renginiui biudžetas buvo labai ribotas. Architekto G.Balčyčio suburtam kolektyvui taip pat pavyko surasti ir ne vien Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu aktualias architektūros temas. Gal šiek tiek gaila tik, kad taip ir nepavyko prikalbinti Kaune sudalyvauti daugiau pasaulio architektūros autoritetų, kurie neabejotinai padidintų susidomėjimą pačiu renginiu, užpūstų naujų vėjų į užsistovėjusius vietos architektūros vandenis bei pakeltų festivalio prestižą užsienyje. Tačiau to vertėtų tikėtis ateityje, kai Kauno architektūros festivalis bus patvirtinęs nevienadienio renginio reputaciją bei tarptautinėje architektūros virtuvėje jau bus užsitarnavęs šiokį tokį vardą. Reikia tikėtis, kad pirmasis blynas nebus prisvilęs ir taps pirmuoju ryškiu postūmiu Kaunui sugrįžti į Europos architektūros aukščiausiąją lygą.

Parengta pagal KAFe ir PILOTAS.LT informaciją.

Komentarai

  1. Super, nekantriai laukiu! Gintaro sugebėjimai neeiliniai…

  2. tik tegu laikinoji sostine nepridrozia i kelnes anksciau laiko – neregeto masto; lietuvoje pirma karta; tiktai dabar ir tiktai cia…
    is kur pilotas prisirenka tokiu neadekvaciu raseivu, idomu?

Rašyti komentarą

Susije straipsniai

Kongresų rūmų salė

TARP GERIAUSIŲ PASAULYJE: LVSO salė pateko į WAF konkurso finalą

2024 liepos 16Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro (LVSO) salės interjeras pateko tarp finalininkų Pasaulio architektūros festivalio (WAF) konkurse. Mariaus Mateikos ir Indrės Ankudavičienės kūrinys varžosi Visuomeninės paskirties pastatų kategorijoje.

Gintaras Balčytis

LAS PIRMININKAS G.BALČYTIS: Architektų sąjungos 100–metis – gera proga organizacijos savianalizei

2024 balandžio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Įvyko Lietuvos architektų sąjungos (toliau LAS) eilinė ataskaitinė konferencija. Šį kartą ji surengta Kaune, tikintis, kad į renginį Lietuvos centre bus patogiau suvažiuoti architektams iš

vaiku_pl_231000_e01_xxx

KUR GYVENA ARCHITEKTŪRA? Rengiamas pirmasis Lietuvoje architektūros festivalis vaikams

2023 spalio 24Be komentarųPILOTAS.LT

Lapkričio 24, 25 ir 26 dienomis Kaune organizuojamas pirmasis architektūros festivalis vaikams Lietuvoje, kuris yra skirtas išimtinai vaikams ir šeimoms su vaikais. Tai – atviras

Vilniaus virtualumas

ATRADINĖS VILNIAUS VIRTUALUMĄ: Lietuviškas simpoziumas Londono architektūros festivalyje

2023 birželio 7Be komentarųPILOTAS.LT

Lietuviai prisistatys Londone. Architektūros fondas, bendradarbiaudamas su Bartletto architektūros mokykla ir Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje, Londono architektūros festivalyje pristatys simpoziumą, skirtą gilintis į virtualumo,

WAF 2022

KARTU LISABONOJE: 15-ąjį kartą pasaulio architektus sukvies WAF

2022 spalio 26Be komentarųPILOTAS.LT

Lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis Lisabonoje vyks 15-ais Pasaulio architektūros festivalis (WAF). Tai didžiausias pasaulinis architektūros renginys, apjungiantis apdovanojimus, seminarus ir mezgamus ryšius. Tai

Kengo Kuma

KAUNE PRASIDEDA KAFe 2022: Iš Japonijos atvyksta pats Kengo Kuma

2022 rugsėjo 71 KomentarasPILOTAS.LT

Rugsėjo 23 dieną su tema „Atsinaujinimas“ Laikinojoje sostinėje startuoja tarptautinis Kauno architektūros festivalis, kurio programoje – Lietuvos ir Japonijos architektų diskusijos, parodos ir studentų darbai.

Lisabona

MIESTO EKOLOGIZAVIMAS: Architektūros festivalis COVID-19 akivaizdoje

2020 birželio 17Be komentarųPILOTAS.LT

Pasaulio architektūros festivalis (WAF) šiemet gruodžio pradžioje rengiamas Lisabonoje. Neseniai paskelbta jo tema – „Miesto ekologizavimas“, kuri atsižvelgs ir į COVID-19 sufleruojamus planavimo iššūkius. WAF

Aires Mateus

ARTĖJA KAFe 2019 KULMINACIJA: Kaune rinksis architektūros žvaigždynas

2019 lapkričio 13Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno architektūros festivalis KAFe 2019 artėja prie savo kulminacijos. Lapkričio pabaigoje Kaune rengiamame Architektūros Forumą tema „Įženklinanti architektūra – kurianti ar griaunanti miesto tapatybę?“ dalyvaus

Vaidas Petrulis

PAVELDAS KAIP KONFLIKTAS: V.Petrulio knygos pristatymas socialinės įtampos fone

2019 lapkričio 71 KomentarasPILOTAS.LT

Kaune rengiamas architektūros istoriko Vaido Petrulio monografijos „Paveldas kaip konfliktas: metodologinės Lietuvos XX a. architektūrinio palikimo vertinimo prielaidos“ pristatymas. Renginys įvyks nesilpstant statybų prie paminklinės

Erik Bryggman

ARCHITEKTŪRA IŠ SUOMIJOS: E.Bryggmano paroda Kauno menininkų namuose

2019 spalio 29Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno architektūros festivalis KAFe 2019 atidaro parodą , skirtą žinomam Suomijos architektui Erikui Bryggmanui. Tai vienas iš svarbiausių šiaurietiško klasicizmo, funkcionalizmo ir naujojo empirizmo architektūros

Studijų KAFe 2019

ARCHITEKTŪRA BE SIENŲ: Turnyrą „Studijų KAFe“ laimėjo dialogą su Ąžuolynu kūrę lenkų studentai

Kaune ką tik praūžė tarptautinis turnyras „Studijų KAFe 2019“, kuriame rungėsi architektūros studentai iš įvairių Europos šalių. 1-ąją vietą ir 1.000 eurų premiją jame laimėjo Vroclavo

Andrius ir Lukas Paulauskai

PAVELDOSAUGOS HAKATONAS: „Pokemon Go“ ir virtualus plaktukas

2019 rugsėjo 30Be komentarųPILOTAS.LT

Kaune įvyko pirmasis architektūros paveldosaugos hakatonas Lietuvoje. Pagal Kauno architektūros festivalio KAFe 2019 programą organizuotame reginyje iš viso pristatytos 9 idėjos, iš kurių 2 sulaukė

Herithon'19

INTERAKTYVAUS PAVELDO HAKATONAS: 48 valandų KAFe 2019 renginys Kaune

2019 rugsėjo 27Be komentarųPILOTAS.LT

Kauno architektūros festivalis (KAFe 2019) rengia pirmąjį Lietuvoje interaktyvaus paveldo hakatoną „Herithon’19“. Tai 48 valandų renginys skirtas naujai pažvelgti į paveldą Kauno mieste. Interaktyvaus paveldo

Alfredas Paulauskas

KAUNO ARCHITEKTŪROS FESTIVALIS: Knygos apie architektą A.Paulauską pristatymas

2019 rugsėjo 24Be komentarųPILOTAS.LT

PILOTAS.LT jau rašė apie ką tik įvykusį Kauno architektūros festivalio atidarymą ant nebaigto statyti gelžbetoninio viešbučio stogo antrojo šalies miesto centre. Pagal KAFe 2019 programą

Ant nebaigto statyti "Britanikos" viešbučio stogo surengę Kauno architektūros festivalio KAFe 2019 atidarymą, architektai su šiuo pastatu atsisveikino dar pernai rugsėjį

ARCHITEKTAI ANT STOGO: Įžanga į festivalį „KAFe 2019“ skatino pasižvalgyti ir diskutuoti

2019 rugsėjo 233 KomentaraiRasytojas

Ką tik prasidėjęs Kauno architektūros festivalis KAFe 2019 savaitgalį atidarytas kiek neįprastu būdu. Architektus ir kitus besidominčius architektūra, festivalio organizatoriai sukvietė ant nebaigto statyti 13

KAFe 2016

2 MĖNESIAI ARCHITEKTŪROS: KAFe 2019 kviečia diskutuoti apie įženklinančią architektūrą

2019 rugsėjo 18Be komentarųPILOTAS.LT

Kaip jau skelbė PILOTAS.LT, rugsėjo 21-ąją prasideda Kauno architektūros festivalis KAFe 2019. Šių metų renginio tema „Įženklinanti architektūra – kurianti ar griaunanti miesto tapatybę?“ kviečia

KAFe 2019

ĮŽENKLINANTYS PASTATAI: „KAFe 2019“ atidarymas ant „Britanikos“ stogo

2019 rugsėjo 162 KomentaraiPILOTAS.LT

Kaune atidaromas Kauno architektūros festivalis „KAFe 2019“. Apie miestą įženklinančius pastatus kviečiančio diskutuoti renginio atidarymui organizatoriai parinko vieną kontraversiškiausių Kauno miesto pastatų – nuo sovietmečio

WAF 2019

RENKAMAS METŲ PASTATAS: WAF konkurso finale varžosi 10 kategorijų geriausi

2019 rugsėjo 5Be komentarųPILOTAS.LT

Šiuo metu Amsterdame vyksta vienas didžiausių architektūros renginių – Pasaulio architektūros festivalis (WAF). Iš 10 atskirų kategorijų laimėtojų Metų pastatas bus išrinktas ir paskelbtas jau

Tallinn Musicity

MUZIKOS MIESTAS: Talino architektūros festivalis siūlo žvelgti plačiau

2019 birželio 6Be komentarųPILOTAS.LT

Talino architektūros festivalis (TAB 2019) plečia požiūrio į architektūrą rėmus. Jo satelitinėje programoje – iš šokiai, ir architektūros įkvėpti muzikos projektai. TAB 2019 Satelitinė programa

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KAUNO ARCHITEKTŪROS FESTIVALIS 2019: Programos pristatymas-susitikimas

2019 gegužės 28Be komentarųPILOTAS.LT

Birželį prasideda trečiasis Kauno architektūros festivalis – KAFe 2019. Pagrindiniai šio tarptautinio architektūros įvykio renginiai tradiciškai suplanuoti rudenį, tačiau festivalio komanda su  programa pasiryžusi supažindinti jau šį ketvirtadienį.

Studijų KAFe

KAFE 2019: Studentai nagrinės architektūros vietoženklių Kaune temą

2019 vasario 14Be komentarųPILOTAS.LT

Kas trejus metus organizuojamas Kauno architektūros festivalis KAFe tradiciškai surengia tarptautinę studentų parodą-konkursą. Šiemet Lietuvos bei užsienio šalių architektūros studentai kviečiami giliau panagrinėti ar vietoženklių architektūrą kuria,

WAF 2018

WAF 2018: Pasaulio architektai rinks geriausius, diskutuos ir užims Amsterdamo gatvę

2018 spalio 313 KomentaraiPILOTAS.LT

Artėja Pasaulio architektūros festivalis (WAF), kuris šiemet vyks Amsterdamo parodų rūmuose ir pačiame Amsterdame. Ką tik paskelbta šio vieno svarbiausių pasaulio architektūros įvykių Plačioji renginių programa,

Gintaras Balčytis

VYRIAUSYBĖS PREMIJOS: Architektas G.Balčytis ir 11 menininkų sulaukė įvertinimo

2018 kovo 14Be komentarųPILOTAS.LT

Vyriausybės rūmuose teikiant 2018-ųjų metų Kultūros ir meno premijas, tarp dvylikos laureatų spindėjo ir santūri kauniečio architekto Gintaro Balčyčio šypsena. Vyriausybės kultūros ir meno premija

Gintaras Balčytis

AUKSINIAI G.BALČYČIO METAI: Paskelbti Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatai

2018 vasario 21Be komentarųPILOTAS.LT

Už nuopelnus Lietuvos Respublikos kultūrai ir menui Vyriausybės kultūros ir meno premija šiemet paskirta 12 menininkų ir kultūros veikėjų. Tarp jų – ir kauniečiui architektui

Gintaras Balčytis

ĮSIMINTINIAUSIU TAPO ARCHITEKTAS: Garbingas Kauno titulas – Gintarui Balčyčiui

2018 vasario 2Be komentarųPILOTAS.LT

Įsimintiniausiu 2017 metų Kauno menininku išrinktas Gintaras Balčytis. Šis garbingas antrojo šalies miesto apdovanojimas architektui paskirtas už Kauno autobusų stoties projektą, kuris, Kauno menininkų namų