Medinės architektūros gerbėjai tvirtina, kad ši statyba yra artimesnė žmogui nei mūrinė ar betoninė. Esą mediniame name maloniau būti, geriau jaučiamasi, mažiau sergama. Matyt, galvodamas apie juos bei ekologiją Kanados architektas M.Greenas ir sukūrė inovacinę medinio dangoraižio koncepciją.
Kaip praneša inhabitat.com, Vankuverio architekto M.Greeno (firma MGA) medinio bokšto koncepcija pajėgi sukelti šios tradicinės statybinės medžiagos panaudojimo architektūroje proveržį. Vankuveryje jau planuojamas 30 aukštų statinys „Tallwood“ greičiausia būtų aukščiausias meninis pastatas pasaulyje.
Bokšto „Tallwood“ konstruktyvas būtų iš faneros principu iš daugybės sluoksnių suklijuoto medžio lakštų ir atstotų įprastai panašiose statiniuose naudojamą plieną. Teigiama, kad tokia konstrukcija gaisro atveju yra net saugesnė nei plieninė. Mat didžiulės medinės sijos nuo ugnies suanglėja ir jos nepraleidžia žemyn. Silpniausia vieta tokiame „medinuke“ būtų plieninės sijų ir kolonų jungtys.
Manoma, kad panašių medinių bokštų statyba padėtų ženkliai sumažinti statybai reikalingas energijos sąnaudas bei oro užterštumą anglies dvideginiu. Be to, tam tinkamos medienos Kanadoje – daugybė.
Parengta pagal inhabitat.com.