Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia ką tik pradžiugino joje dirbančius restauratorius bei dailės istorikus. Šios plačiau žinomos kaip Bernardinų bažnyčios centrinėje navoje aptikta unikali renesansinė sienų tapyba. Simboliška, kad renesansinis Bernardinų bažnyčios dekoras atidengtas likus vos dviems savaitėms iki tradicinių Europos paveldo dienų, kurių tema – „Sienų tapyba Lietuvoje“.
Kaip praneša Kultūros paveldo departamentas, vykdant polichrominius tyrimus, Vilniaus Bernardinų bažnyčios centrinėje navoje restauratorius V.Raila renesansinę sienų tapybą bei jos sukūrimo datą – 1578 metus. Manoma, kad šalia yra ir šio kūrinio autoriaus signatūra. Aiškiai įskaitoma tik viena jo dalis – „Jan“, o antrąją šiuo metu bandoma iššifruoti.
Atrastoji sienų tapyba atspindi būdingiausius Renesanso dekoro stilistikos bruožus, kai dailininkai pasinėrė į gamtos tyrinėjimus bei įgudo perteikti jos grožį, todėl renesansinė sienų tapyba turtinga augalinių motyvų. Bernardinų bažnyčioje surastos pastelinės rozetės – stilizuoti gėlės žiedo pavidalo ornamentai. Jų ištapymo vieta šviesioje vidinėje skliauto erdvėje taip pat yra charakteringa Renesanso epochai.
Restauratoriai ir menotyrininkai neabejoja, kad toliau tyrinėjant, Bernardinų bažnyčios centrinę navą bus atidengta ir daugiau renesansinio dekoro fragmentų. Kultūros paveldo departamento Restauratorių tarybos ekspertai teigia, jog unikaliąją sienų tapybą būtina kuo greičiau atidengti, konservuoti ir restauruoti. Tai didelė nacionalinė vertybė, kurią privalu išsaugoti ir padaryti prieinama visuomenei bei Vilniaus svečiams.
Parengta pagal Kultūros paveldo departamento informaciją.