Vos palydėjus senuosius metus, startuos naujas Architektūros fondo pokalbių ciklas – „Show off: reginio architektūra“. Jame bus gvildenami šiuolaikinei architektūrai bei jos vietai visuomenėje aktualūs klausimai – architektūra kaip ekspozicinė erdvė ir pati architektūra kaip eksponatas.
Naujojo pokalbių ciklo paskaitose daugiausia dėmesio bus skiriama muziejaus problematikai. PILOTAS.LT žiniomis, bus klausiama, koks yra architektūros santykis su muziejumi kaip institucija, kaip kultūros akumuliatoriumi bei transliuotoju? Kaip architektūra pasitarnauja naujoms meno kuravimo ir archyvavimo formoms ir ką iš to gauna parodų lankytojai? Kaip architektūra veikia santykį tarp menininko, kūrinio ir žiūrovo? Bei kartu su pašnekovais ieškoma atsakymo.
Pokalbių ciklą „Show off: reginio architektūra“ sausio 6 dieną pradės šiuolaikinio meno kritikė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė. Šiuolaikinio meno žinovė ketina įvairiais aspektais apžvelgti modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų vaidmens bei veiklos aspektus postkomunistinėse šalyse. Taip pat panagrinės kiek jų kūrimo bei valdymo procese atsispindi tarptautinis muziejų statybos bumas ir muziejų veiklos orientavimas vartotojų visuomenės poreikių tenkinimo (infoteinmentui) linkme.
11-oje Venecijos architektūros bienalėje Auksinio liūto apdovanojimu apdovanotas menininkas Nicolas Grospierre’as savo dokumentinėje fotografijoje, instaliacijose virtuoziškai manipuliuoja beribės erdvės iliuzija, dviejų ir trijų dimensijų vaizdais ir masteliu. Pasak jo, jei architektūrinė forma rastųsi tik iš demonstratyvumo, ji taptų labirintu, sukurtu tik vienam tikslui – puikybei. Tačiau,? Paskaitoje „Pasiklydęs architektūroje“ N.Grospierre bandys įrodyti, kad atsakymas į klausimą – kas yra labiau trokštama: rasti išeitį iš labirinto, ar jame pasiklysti – nėra toks akivaizdus.
Pasak vieno iš Amsterdame įsikūrusios parodų architektūros ir dizaino studijos „Kossmann.dejong“ įkūrėjų Hermano Kossmanno, sukurti įdomiai pasakojančią erdvę, reiškia sukurti daugiaplanę ir interaktyvią istoriją, pasitelkiant plačias medijos galimybes. Čia iššūkiu tampa kompleksinės ir mokslinės informacijos pavertimas erdve, kuri lavina, stebina ir linksmina vesdama lankytoją per nepamirštama patirtį.
Paskaitų ciklą vainikuos pokalbis su Aaronu Betsky’iu, pripažįstamu vienu įtakingiausių XXI amžiaus architektūros pasaulio asmenybių. 2008 metais Venecijos architektūros 11-osios bienalės renginiams vadovavęs JAV architektas, kritikas, rašytojas žada nagrinėti ir kelti architektūros demonstratyvumo klausimus.
Pokalbiai tradiciškai vyks Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) ketvirtadieniais, nuo 20 val. Renginiai nemokami