Šiuolaikiniam žmogui būdingas išorinis spindesys, noras nustelbti kaimynus. Nesvetima tai ir šiuolaikinei architektūrai. Net ir tai, kuri statoma istorinėje aplinkoje ar jautriame gamtiniame kraštovaizdyje. Pagal britų firmos „Acme“ projektą prie senojo namo pristatyta nauja gyvenamoji dalis priešingai – savotiškas architektūrinis šešėlis.
Į UŽDUOTĮ ŽVELGĖ KŪRYBINGAI
Londono firmos „Acme“ architektai buvo pasamdyti suprojektuoti išplėtimą, kuris daugiau nei dvigubai padidintų esamą istorinį gyvenamą namą. Architektai turėjo atsižvelgti į išskirtinį vietos peizažą su upe ir visoje Anglijoje žinomu vėjo malūnu. Vietoje to, kad siūlytų panašioje vietoje įprastus raudonų plytų mūrinuko ar stiklo „dėžės“ architektūrinius sprendinius, jie į užduotį pažvelgė kūrybingai ir jautriai. Naujosios namo dalies architektūra čia architektoniškai atkartoja senojo plytų namo formą ir sukuria savotišką trigubą architektūrinį šešėlį. Šešėlio įspūdį dar labiau sustiprina naujajai daliai parinkta tamsiai tonuotų lentų apdaila.
NUSIPELNĖ KOLEGŲ DĖMESIO
Žiūrint tam tikru kampu nuo upės naujasis išplėtimas pasislepia už kruopščiai restauruoto mūrinuko ir taip vizualiai visai išnyksta. Dėl šio sumanymo, plaukiant valtimi, galima matyti kone autentišką XIX amžiaus peizažą.
Firmos „Acme“ architektų išradingumą ir subtilų architektūrinį skonį, išplečiant užmiesčio namą „Hunsett Mill”, neseniai įvertino ir Karališkoji britų architektų sąjunga (RIBA). Architektams paskirtas M.Manserio vardo medalis, skiriamas už inovacijas gyvenamosios architektūros srityje. Architektams taip pat paskirta 10.000 svarų sterlingų (apie 40.000 Lt.) premija. Beje, kiek anksčiau šis kuklių parametrų namo išplėtimo projektas buvo nominuotas prestižinei Stirlingo architektūrinei premijai.